DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Macaristan'ın Sırbistan sınırına tel örgü çekmesi

Macaristan'ın Sırbistan sınırına tel örgü çekmesi

7 Yıl Önce
2015-08-24 13:49:51
Macaristan yasa dışı göçü engellemek için Sırbistan sınırını tel örgü ile kapatmaya devam ediyor.

Macaristan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, yasa dışı göçü engellemek için Sırbistan sınırına 17 Haziran'da yapımına başlanan tel örgü çekme işleminin planlandığı şekilde devam ettiği belirtilerek, "Macaristan devlet sınırının 31 Ağustos'a kadar teknik sistemle kapatılmasını hiçbir şey engelleyemez" ifadelerine yer verildi.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın Özel Kalem Müdürü Janos Lazar, yasa dışı göçü engellemek için tel örgü yapımının yanı sıra polis teşkilatı içinde sınır koruma birliklerinin oluşturulacağını açıklamıştı.

2012 yılında 2 bin kişinin sığınma başvurusunda bulunduğu Macaristan'da bu sayı 2015 Ağustos ayı başı itibarıyla 110 bine ulaştı. Yıl sonunda ülkeye gelen yasa dışı göçmen sayısının 300 bini aşabileceği belirtiliyor.

Macaristan Hükümeti 17 Haziran'da yasa dışı göçü engellemek için, Sırbistan sınırını, 3 metre yükseklikte, 175 kilometre uzunluğunda tel örgüyle kapatma kararı almış, diğer sınır paylaşımı olan ülkelerle de benzer bir tehlike gördüklerinde aynı uygulamaya gidebileceklerini açıklamıştı.

Batı Avrupa ülkelerine ulaşmak hayaliyle Macaristan'a her gün ortalama bin 500 kişinin yasa dışı yollardan girdiği tahmin ediliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Nuh

Bugun halebi yıkarken katliam yaparken iran hizbuşeyatn ve afkan vs şii unsurlar rusya dan mümin kokusumu aldınız? Abd, rusya, iran ve köpekleri hızbuşeytan, kudus göcü, pyd ve yerli işbirlikçileri vahdetçileri işid sizin can simidiniz olmuş olabilir ama tarih ne bakın Allahın izni ve yardımı ile destanlar müslümanlarla dolu çöplüklerde sizle....

Görüş Bildir Bizimle Paylaş