LYS'ye giren öğrencilere tercih desteği

LYS'ye giren öğrencilere tercih desteği

08.07.2015 13:49:13
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 meydanda kurulan 58 Tercih Danışma Merkezi ve Tercih Danışma Hattı ile Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren öğrencilere tercih hizmeti sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün çeşitli üniversitelerle yürüttüğü proje kapsamında İstanbul'un meydanlarında tercih çadırları kuruldu.

Kent genelinde 15 meydan ve 58 noktada hizmet veren çadırlarda, uzman eğitmenler tarafından LYS'ye giren öğrencilere ücretsiz olarak tercih ve rehberlik hizmeti sunuluyor.

Üniversiteye girecek adaylar, doğru tercihte bulunabilmeleri için profesyonel destek sunan Tercih Danışma ve Rehberlik Hizmeti'ne öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Alanlara gelme imkanı bulunmayan öğrenciler için ise Tercih Danışma Hattı kuruldu. Üniversite adayları 0212 600 87 05 numaralı telefonu arayarak uzman danışmanlar tarafından verilen rehberlik hizmetinden yararlanabiliyorlar.

Adayların tercih danışma merkezlerine Fatih Eminönü İskele, Fatih İtfaiye Parkı, Şirinevler Meydanı, Bağcılar Meydanı, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Beylikdüzü Meydanı, Beşiktaş Meydanı, Kartal Kaymakamlık Önü, Gaziosmanpaşa Meydanı, Beykoz Meydanı, Kadıköy İskele Meydanı, Tuzla Sahil Meydanı, Çekmeköy Meydanı, Cevahir Alışveriş Merkezi Önü ve Üsküdar Sahili'nde ulaşabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2005'te başlattığı tercih danışma hizmetlerinden bugüne kadar 430 bin öğrenci faydalandı.

Büyükşehir Belediyesi Tercih Danışma Merkezleri ve Tercih Danışma Hattı, 14 Temmuz Salı gününe kadar hizmet verecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)