DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Lübnan sınırında Hizbullah'a şok

Suriye'de Fetih Ordusu'nun Lübnan sınırındaki Kalamun bölgesinde düzenlediği saldırıda 12 Hizbullah militanının öldüğü iddia edildi.

02.06.2015 14:46:38

Alınan bilgiye göre, muhaliflerin Lübnan'ın Arsal kenti sınırındaki bölgede Hizbullah'a ait noktalara saldırısında Hizbullah militanlarından ölen ve yaralananlar oldu. Muhalif birlikler, saldırı sonucunda çok sayıda mühimmat ele geçirdi.

AA muhabirinin görüştüğü Fetih Ordusu sözcülerinden Zekeriya eş-Şami de "Fetih Ordusu'na bağlı grupların bu sabah Kalamun'daki Hizbullah unsurlarının bulunduğu mevzilere düzenlediği sürpriz saldırıda 12 militan öldürüldü" dedi.

Saldırının hafif ve otomatik silahlarla bölgeye sızmayı başaran muhalifler tarafından düzenlendiğini belirten Şami, "savaşçıların" ele geçirdiği silahlarla sağ salim bir şekilde döndüğünü ifade etti.

Lübnan'daki Hizbullah milisleri, Suriye'de rejim saflarında muhaliflere karşı savaşıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Zaza Dilsoz

Islam dusmani isid kefereleri sizi.Musluman Kürt kadinlarini cocuklarini ve evlatlarini katlediyorsunuz hergun. Kobaniyi cehenneme cevirdiniz. Sizin gibi munafik ve musriklerin yeri nari cehennemdir.Allah Kurtlerin yardimcisi olsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş