DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Lübnan ordusundan, suikast hazırlandığını söyleyen Hariri'ye cevap

Lübnan Başbakanı Hariri'nin dün 'Hayatıma yönelik gizli kapaklı bir komplonun hazırlandığını hissediyorum' diyerek istifasını vermesinin yankıları devam ederken Lübnan ordusu suikast hazırlığı iddialarını yalanladı.

5 Yıl Önce
2017-11-05 20:49:06

Lübnan Başbakanı Saad el Hariri'nin dün "Hayatıma yönelik gizli kapaklı bir komplonun hazırlandığını hissediyorum" diyerek istifasını vermesinin yankıları sürerken Lübnan ordusu suikast hazırlığı iddialarını yalanladı.

Ordudan bugün yapılan açıklamada "Yürütülen soruşturmalar ve eldeki bilgiler gösteriyor ki ülkede suikast hazırlığı yapılmamaktadır" denildi.

Lübnan İç Güvenlik Kuvvetleri (ISF) de Hariri'nin suikast açıklamasına 'Bilgimiz yok' yanıtını vermişti.

'HARİRİ'Yİ BATILI İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ UYARDI'

Öte yandan Suudi Arabistan merkezli Eş Şark El Asvat gazetesi, Hariri'yi suikast hazırlığı konusunda uyaranların Batılı istihbarat örgütleri olduğunu ileri sürdü.

SUUDİ BAKAN: SUİKAST PLANI OLDUĞUNU DOĞRULATTIK

Bu arada Suudi Arabistan Körfez İşleri Bakanı Tamer el Sabhan, Hariri'ye suikast planı olduğu bilgisini 'doğrulattığını' söyledi. Hariri'nin sahibi olduğu Future kanalına konuşan El Sabhan, Hariri'nin Riyad'da olduğunu belirtti ve "Güvenlik tehditleri var, kendisinin güvenliği bizim için önemli" dedi. Hariri'nin Riyad'da istifa ettiğine ilişkin eleştirilere de yanıt veren El Sabhan "Biz, terörist devlet İran'dan farklıyız. Farklı görüşlerine rağmen Lübnanlı taraflara saygı duyuyoruz" dedi.

'CUMHURBAŞKANI AUN, HARİRİ ÜLKEYE DÖNENE DEK İSTİFAYI KABUL ETMEYECEK'

Lübnan cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre de Cumhurbaşkanı Mişel Aun, Hariri ülkeye dönene ve sebeplerini açıklayana dek istifasını ne kabul edeceğini ne de reddedeceğini söyledi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş