DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

- Litvanya Cumhurbaşkanı Grybauskaite:

- Litvanya Cumhurbaşkanı Grybauskaite:

7 Yıl Önce
2015-06-04 16:06:19
Litvanya'nın Türkiye Büyükelçisi Audrius Bruzga ile görüşen Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin AB'ye entegrasyon süreci hakkında konuşan Grybauskaite, "Litvanya, Türkiye'yi kuvvetle destekliyor, deneyimlerimizi paylaşmaya da hazırız. Bu konuda Türk yetkililerle Avrupa Birliği projesi 'Twins' aracılığıyla beraber çalışmaya hazırız" dediği belirtildi.

İki ülke arasında ticaret, yatırım ve ulaşım bağlarının olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Grybauskaite'nin, "Türkiye önemli bir ekonomik ortağımız. Ticaretimiz % 40 kadar arttı. Ayrıca biyoteknoloji, lazerle üretim, gıda endüstrisi alanlarında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için fırsatlarımız var" şeklinde konuştuğu ifade edildi.

Grybauskaite'nin görüşmede ayrıca, Türkiye'nin Baltık Denizi ile Karadeniz arasında Klaipeda, Odessa ve İliçevski limanlarını demiryolu ile birleştiren kombine taşımacılık çalışması "Viking" projesine katıldıktan sonra taşımacılık ve lojistik alanlarında işbirliğinin daha da gelişeceğine vurgu yaptığı açıklandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mantık

Bu yüzsüz adam 6-8 ekim olaylarında 50 kişinin öldürülmesinden sorumlu olduğuna göre Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledilmesinin emrini veren kişi olduğuna göre adalet bu taşeron adamdan başlayabilir katillerin cezalandırılmasına

Görüş Bildir Bizimle Paylaş