DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Liseli kızı PKK'ya götürürken yakalandılar

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde lise öğrencisi bir kızı PKK'ya götürmek isteyen iki kişi yakalandı.

01.06.2015 15:23:44

Bitlis Valiliği, liseli kızın Cumartesi günü saat 17.00 sıralarında bir araçta yapılan kimlik kontrolü sonucu kurtarıldığını açıkladı. Bitlis ve Muş Emniyet Müdürlüğü personellerinin ortak çalışması sonucu operasyon düzenlendiği belirtilirken şöyle denildi:

"Bitlis İli Tatvan İlçesi Sorgun Kışlası önünde içinde iki yetişkin erkek şahsın ve bir yaşı küçük kız çocuğunun bulunduğu 34 (İstanbul) plaka sayılı araç durdurulmuş, yapılan incelemelerde lise öğrencisi yaşı küçük kız çocuğu Ö.D. isimli şahsın, PKK/KCK'nın kırsal alanına götürüldüğünü beyan etmesi üzerine araç içerisinde bulunan A.G. ve R.D. isimli şüpheli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış ve 31.05.2015 günü çıkarıldıkları Tatvan Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'Terör Örgütü Üyesi Olmak, Terör Örgütünün Kırsal alanına Eleman Temin Etmek ve Küçük Yaştaki Mağdureyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' suçlarından tutuklanarak Bitlis E Tipi Kapalı Cezaevi'ne teslim edilmişlerdir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

bu karşılaştırma saçma

ygs ye milyonlar giriyor, polislik sınavlarına ise onbinler, birinde insanlar yıllarca çalışıyor, polislik için en fazla bir yıl...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş