SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Lindsey Graham bu defa Trump'a destek verdi: Suriye'de tarihi çözümler mümkün

Lindsey Graham bu defa Trump'a destek verdi: Suriye'de tarihi çözümler mümkün

ABD'de Başkan Donald Trump'ın Suriye'nin kuzeydoğusundaki Amerikan askerlerini çekme kararını ve Türkiye'nin operasyonunu en sert eleştiren senatörlerden biri olan Lindsey Graham, Trump'a destek verdi.

Lindsey Graham bu defa Trump'a destek verdi: Suriye'de tarihi çözümler mümkün
21.10.2019 09:47:06

Fox News'a konuşan Graham, hafta sonunda Trump'la yaptığı görüşmenin iyimserliğini artırdığını söyledi ve "Eğer kartlarımızı iyi oynarsak, Suriye'de tarihi bazı çözümlere ulaşabiliriz" dedi.

İşte Graham'ın açıklamaları:

"Başkan, Kürtlerin (PYD/YPG) bugüne kadar yaptıklarını takdir ediyor. IŞİD'in geri dönmemesini teminat altına almak istiyor. IŞİD'in yeniden ortaya çıkmaması için Suriye'nin doğusunda Kürtlerle (PYD/YPG) ortaklığımızın sürmesini bekliyorum."

SURİYE PETROLÜ

"Başkan Trump bölgeye geniş bir perspektiften bakıyor" diyen Graham, ABD ve Kürtlerin, Suriye'deki petrol sahalarının modernizasyonu için birlikte girişimde bulunabileceklerini belirtti.

LINDSEY GRAHAM

64 yaşındaki Lindsay Graham, 2003'ten bu yana ABD Senatosu'nda görev yapıyor.

Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen isimleri arasındaki Graham aynı zamanda, Trump hakkında açılan görevden azil soruşturmasının Temsilciler Meclisi'nden Senato'ya geçerek devam etmesi halinde, konuyu ele alacak olan komisyonlar arasında yer alan Adalet Komisyonu'nun de başkanı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR