SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Ligler ne zaman başlayacak?

TFF başkanı Nihat Özdemir, liglerin başlayacağı tarihle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ligler ne zaman başlayacak?
16.5.2020 13:55:10

Gündeme dair açıkılamalar yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Basketbol, voleybol ve hentbolda takımlar ligin tamamlanmasını istemedi, bizde öyle değil. Takımlarımız ligin oynanarak tamamlanmasını istiyor." şeklinde açıklamada bulundu. Açıklamasının devamında "Ligler şimdilik 12 Haziran'da başlayacak. Alternatiflere göre temmuz ortasında bile başlayabiliriz ve 13-14 Ağustos'ta bitirebiliriz. Birçok ülke bizden çok çok kötü durumda olmasına rağmen liglerin yeniden başlama tarihlerini ilan ettiler. Sağlık Bakanımız ile görüştüm. 'Biz yarın bir karar almak istiyoruz, duramayız' dedim. Hiçbir zaman sağlıktan ödün vermeyiz. Bir yöneticimizin, bir futbolcumuzun sağlığı futboldan daha önemli ve biz de her zaman bunu ön planda tutuyoruz" dedi. 

Nihat Özdemir, "Liglerin 12 Haziran'da yeniden başlama kararı, tek başımıza aldığımız bir karar değil. Biz UEFA'nın bir parçasıyız. Mutlaka UEFA'nın görüşleri çok önemlidir. UEFA bize diyor ki, yapılabilirse temmuz ayı sonuna kadar bu maçları tamamlayın." şeklinde açıklamasıyla aldıkları kararda UEFA'nın da görüşlerinin önemli olduğunu belirtti.

Ligler oynanırken sürekli testler yapacaklarını belirten Özdemir, pozitif bir vaka çıkarsa, çıkan kişileri ayırarak yola devam edeceklerini belirtti. Almanya'dan örnek veren Başkan Özdemir, "Bundesliga'da 14 oyuncu kalsa dahi maçlara devam kararı aldılar. Ne yapıp edip ligi oynatarak bitirmek istiyorlar." dedi.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR