DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Liderlerin miting maratonu

Genel seçimlere dokuz gün kala, siyasi parti genel başkanlarının miting maratonu sürüyor.

7 Yıl Önce
2015-05-29 14:22:53

AA'nın haberine göre, 15 Nisan'da Ankara'da seçim beyannamesi ve aday tanıtım toplantısıyla başlatan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, kampanya kapsamında ilk mitingi 25 Nisan'da Erzurum'da yaptı.

Bugüne kadar 66 miting gerçekleştiren Başbakan Davutoğlu, 81 ilin tamamına gitmeyi hedefliyor.

Dün Siirt, Tunceli ve Malatya'da seçmenle buluşan Davutoğlu, bugün Van ve Kayseri mitinglerinde seçmenin karşısına çıkacak.

AK Parti'nin Büyük Ankara Mitingi'ni ise yarın Etlik-Kasalar'da saat 15.00'de düzenlenecek. 

Davutoğlu, İstanbul'da 2 milyon haneye mektup göndererek vatandaşları 17 Mayıs'ta Maltepe Etkinlik Alanı'nda yapılacak "Büyük İstanbul Mitingi"ne davet etti.

Başbakan Davutoğlu, 3 Mayıs'ta da Almanya'da yaşayan gurbetçilerle, Düsseldorf Başkonsolosluğunun yeni hizmet binasının açılış töreninde buluşmuştu.   

Kılıçdaroğlu 47 miting yaptı

Seçim kampanyasına 26 Nisan'da Edirne'den başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bugüne kadar 47 miting düzenledi. Kılıçdaroğlu, il mitinglerinin yanı sıra İskenderun, Tarsus, Lüleburgaz gibi büyük ilçelerde de seçmenle buluştu. 

Kampanya öncesi İstanbul Maltepe'de büyük bir miting gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, 9 Mayıs'ta da İstanbul'da ilçe ziyaretlerinde bulundu. Kılıçdaroğlu, 31 Mayıs Pazar günü ise "Büyük Ankara Mitingi"ni gerçekleştirecek. 

Miting programını İstanbul'da tamamlayacak Kılıçdaroğlu, kendi seçim bölgesi İzmir'de ise 30 Mayıs'tamiting yapacak. 

Kemal Kılıçdaroğlu, yurtdışı seçim çalışmaları kapsamında 25 Nisan'da Almanya'nın Düsseldorf kentinde gurbetçilere seslenmişti.

Bahçeli 35 ilde miting yaptı

Seçim kampanyasını 6 Mayıs'ta Çankırı'da başlatan Bahçeli, bugüne kadar 35 ilde düzenlenen mitinglerde halkla buluştu. Bir günde 2 ya da 3 ilde miting yapan Bahçeli, 31 Mayıs Pazar günü İstanbul'da vatandaşlara seslenecek.

24 Mayıs'ta partisinin Büyük Ankara Mitingi'ne katılan MHP Lideri Bahçeli'nin 50'yi aşkın ilde miting düzenlemesi bekleniyor. 

Bahçeli, 26 Nisan'da Almanya'nın Oberhausen kentinde, Oberhausen Arena'da düzenlenen "Türkiye Sevdası Kutlu Yürüyüş Şöleni" mitinginde yurtdışı seçmenlerle bir araya gelmişti.

HDP 35 ilde miting düzenledi 

Seçim çalışmaları kapsamında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş 19, Figen Yüksekdağ ise 16 ilde miting düzenledi. 

Yüksekdağ, 30 Mayıs'ta Ankara'da halkla bir araya gelecek, Demirtaş ise partisinin İstanbul Kazlıçeşme'de düzenlenecek mitingine katılacak. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş