DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Libya'daki olaylar

Libya'daki olaylar

23.06.2015 06:40:00
Libya'daki Trablus merkezli Ulusal Kurtuluş Hükümeti'ne bağlı savaş uçaklarının, ülkenin doğusundaki Sirt kentinde düzenlediği hava saldırısında en az 10 DAEŞ militanının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Sirt kentindeki Ortak Güvenlik Odası Üyesi Süleyman et-Tariki, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ulusal Kurtuluş Hükümeti'ne bağlı savaş uçaklarınca, Sirt kentinin En-Nevfeliyye bölgesindeki yerli ve yabancı şirketlere ait yerlerin kontrolünü mart ayından beri ellerinde bulunduran DAEŞ militanlarına karşı iki hava saldırısı düzenlendiğini belirtti.

Tariki, hava saldırısı sonucu en az 10 DAEŞ militanının yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Ortak Güvenlik Odası Üyesi Süleyman et-Tariki, hava kuvvetlerinin DAEŞ'e ait hedefleri imha etmek için gelecek günlerde saldırılarını yoğunlaştıracağını ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Uzun

Olaylara sadece Filistin penceresinden bakıyor olmamız gerçekleri değiştirmiyor. Bugün biri bir otobüste diğeri bir markette Filistinlilerin düzenlediği bıçak ve tabancalı saldırılarda 4 İsrail'li öldü, 6 sı ağır 18 İsrail'li yaralandı. Biz olsak ne yaparız. 7 güne varan sokağa çıkma yasağı uygularız. Yani kapıları kapatırız. Onlar da aynı şeyi yapıyorlar. Ama bizim basınımızda yalnızca, İsrail yine bilmem kaç Filistin'liyi katletti haberleri çıkar. Yarın, İsrail'in sabrı taşacak ve Filistin'i yerle bir edecek. Bugün otobüslerde adam bıçaklayanlar bunu bilmiyorlarmı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan