LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise tercihleri ne zaman olacak? LGS 2020 sınav sonuçları

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS iptal olan soru var mı? Milli Eğitim Bakanlığı LGS için ne dedi? Lise tercih işlemleri ne zaman başlayacak? İşte detaylar..

2020-07-14 19:37:16

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk sosyal medya hesabından LGS ile ilgili açıklama yaptı. İşte 20 Haziran 2020 tarihinde yapılan LGS sonuçlarının açıklanacağı tarih...

20 Haziranda yapılan Liselere Geçis Sınavının sonuçları 16 Temmuz 2020 Perşembe günü açıklanacak. Yine 16 Temmuz Perşembe günü lise tercih işlemleri başlayacak.

Sınavla ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Sınav sonrasında hiçbir soru iptali olmadı. Sınav sonuçları uzmanlarımız tarafından hazırlanan değerlendirme raporuyla birlikte 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak. Değerlendirme raporunda sınavda öğrencilerin gösterdikleri performans ve testlerin özellikleri detaylı bir şekilde ele alınacak. 16 Temmuz 2020'de merkezî sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, aynı gün içinde Tercih Kılavuzu da açıklanacak. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, aynı gün yayımlanacak Tercih Kılavuzu'nda yer alan kurallara göre tercih işlemlerine başlayabilecek. Sürece büyük emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

YORUMLAR (0)