SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

LGS'de hangi konulardan soru çıkacak? LGS müfredatı belli oldu

LGS'de hangi konulardan soru çıkacak? Okullarda tatilin uzatılmasıyla LGS'ye girecek milyonlarca öğrenci de LGS'de hangi konulardan soru çıkacak diye sormaya başladı. Gelen son bilgiye göre LGS müfredatı belli oldu. Peki LGS'de hangi sorular sorulacak? MEB'den yapılan son açıklamaya göre LGS sınavında sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarını yayımladık' denildi. LGS'de müfredat http://ttkb.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. İşte 2020 LGS konuları ve müfredatı.

LGS'de hangi konulardan soru çıkacak? LGS müfredatı belli oldu
31.3.2020 15:35:14

LGS'de hangi konulardan soru çıkacak? Okullarda tatilin uzatılmasıyla LGS'ye girecek milyonlarca öğrenci de LGS'de hangi konulardan soru çıkacak diye sormaya başladı. Gelen son bilgiye göre LGS müfredatı belli oldu. Peki LGS'de hangi sorular sorulacak?  MEB'den yapılan son açıklamaya göre LGS sınavında sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarını yayımladık" denildi. LGS'de müfredat http://ttkb.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. İşte 2020 LGS konuları ve müfredatı.

LGS'DE HANGİ KONULARDAN SORU ÇIKACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak,"7 Haziran 2020'de yapacağımız LGS ile ilgili merak edilen bir noktayı daha aydınlatıyoruz. Sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımlarını Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızın http://ttkb.meb.gov.tr internet adresinde yayımladık." sözlerini kullandı.

LGS SORU VE MÜFREDATI BELLİ OLDU MU?

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımları, http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinde yayımlandı.

LGS KILAVUZU NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Bakan Selçuk ayrıca dün yaptığı duyuruda "7 Haziran 2020 LGS'nin başvurularını otomatik yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan'da yayımlayacağız. Her şey planlanıyor ve yapılıyor." ifadelerine yer vermişti.

LGS NEDİR?

Liselere Geçiş Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının 2017-2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulamaya başladığı ortaöğretime geçiş sistemine verilen addır. TEOG sınavının yerine geçmiştir.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR