SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

LGS başvuruları yapılacak mı? LGS başvuruları ne zaman başlıyor?

LGS başvuruları yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS sınavı ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk LGS başvurularına ilişkin yaptığı açıklamada 'LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız' dedi. Peki LGS başvuruları ne zaman başlıyor? Bakan Selçuk Twitter'dan yaptığı açıklamada '7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız.' açıklamasını yaptı. Peki LGS sınavı ne zaman yapılacak. LGS iptal edilecek mi? İşte tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

LGS başvuruları yapılacak mı? LGS başvuruları ne zaman başlıyor?
30.3.2020 13:20:19

LGS başvuruları yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS sınavı ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk LGS başvurularına ilişkin yaptığı açıklamada "LGS'nin başvurularını otomatik olarak yapacağız" dedi. Peki LGS başvuruları ne zaman başlıyor? Bakan Selçuk Twitter'dan yaptığı açıklamada "7 Haziran 2020 LGS'nin başvurularını otomatik olarak yapacağız." açıklamasını yaptı. Peki LGS sınavı ne zaman yapılacak. LGS iptal edilecek mi? İşte tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

Koronavirüs nedeniyle okulllara verilen ara uzatılmıştı. Durum böyle olunca milyonlarca öğrenci de LGS ve YKS sınavları ile ilgili kafalarında soru işaretleri oldu. Peki LGS başvuruları yapılacak mı? 

LGS başvuruları ne zaman başlıyor?

Bakan Selçuk'un açıklaması şu şekilde: "7 Haziran 2020 LGS'nin başvurularını otomatik olarak yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan'da yayımlayacağız.Her şey planlanıyor ve yapılıyor."

LGS ertelendi mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayında yaptığı açıklamada, “LGS ve YKS sınavlarının gelişmelere göre ileri bir tarihe ertelemeyi gündemimize alabiliriz.” ifadelerini kullandı.

LGS ne zaman yapılacak?

MEB tarafından yapılan açıklama ile birlikte LGS sınavının bu yıl hangi tarihte yapılacağı geçtiğimiz aylarda yayınlanan MEB takviminde açıklandı. Buna göre, LGS kapsamındaki merkezi sınav 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Virüs önlemleri nedeniyle tarihin değişebileceğine dair açıklama yapıldı, yeni tarih açıklandığı takdirde haberimizde olacak.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR