DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Lassa, FC Barcelona'nın 'Global Resmi Partneri' oldu

Lassa, FC Barcelona'nın 'Global Resmi Partneri' oldu

03.06.2015 12:42:25
Lastik sektörünün önde gelen markası Lassa, küresel marka olma yolculuğunda dünyanın en başarılı spor kulüplerinden FC Barcelona ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Brisa açıklamasına göre, dün imzalanan ve 4 yıllık dönemi kapsayacak anlaşma kapsamında Lassa, FC Barcelona Kulübü'nün "Global Resmi Lastik Partneri" olarak anılacak. Anlaşmayla ayrıca kulübün basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokeyi takımlarının resmi isimleri "FC Barcelona Lassa" olarak kullanılacak.

Anlaşma süresince Lionel Messi, Neymar Jr., Luis Suarez, Andres Iniesta, Juan Carlos Navarro, Víctor Tomas, Sergio Lozano, ve Aitor Egurrola gibi dünyaca ünlü FC Barcelona yıldızları, reklam filmleri dahil tüm Lassa iletişim çalışmalarında yer alabilecek.

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman ve FC Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu tarafından dünyaya duyurulan anlaşma, spor pazarlaması alanında bir Türk markası tarafından global ölçekte yapılmış en kapsamlı iş birliklerinden biri olma özelliğini taşıyor.

Lassa ayrıca, söz konusu anlaşmayla FC Barcelona ile birden fazla spor branşında küresel işbirliği yapan ikinci marka unvanını da kazandı.

Anlaşmanın resmi imza töreni ise 2015-16 futbol sezonunun başlangıcı olan ağustos ayında, FC Barcelona'nın stadı Camp Nou'da düzenlenen bir etkinlikle yapılacak.

Bayman, Lassa'nın imzaladığı anlaşmanın dünyaca ünlü bir kulübün ismiyle özdeşleşmesi açısından büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"FC Barcelona, dünyanın en çok sevilen ve takip edilen kulüplerinden biri. Sportif başarılarının yanında sosyal vizyonu, güçlü altyapı kültürü ve geleneksel takım değerleriyle de dünyanın örnek spor kulüpleri arasında. FC Barcelona'nın köklü değerlerinin insana ve çevreye saygılı, sürdürülebilir gelişimi odağına alan Brisa değerleriyle örtüştüğüne inanıyoruz. Brisa olarak, Türkiye lastik sektöründeki lider markamız Lassa'nın adının, FC Barcelona'ya çok yakıştığını düşünüyoruz."

Bayman, bugün 60'ı aşkın ülkede araç sahipleri ve sürücülerle buluşan Lassa markasının söz konusu iş birliğiyle yurt dışı pazarlarda Türkiye'yi temsil edeceğini belirterek, "Tıpkı Brisa gibi sosyal sorumluluk değerlerine bağlı FC Barcelona'nın Lassa markamızla güç birliğinden doğacak yeni projeler için şimdiden heyecan duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

FC Barcelona Başkan Yardımcısı ve Finans ve Strateji Departmanı Başkanı Javier Faus i Santasusana ise kulübün tüm branşları için global partner arayışında olduklarını aktararak, "Birçok spor dalında başarıyı hedefleyen takımımızın gücüne katkı sağlayacak bir partner bulduğumuz için büyük mutluluk duyuyoruz. Bundan iyi bir partner edinemezdik" değerlendirmesini yaptı.

Lassa'nın, Türkiye ekonomisinin en büyük markalarından biri olduğunu dile getiren Santasusana, FC Barcelona'nın da Türkiye'de büyük bir takipçi kitlesi bulunduğunu kaydetti.

Santasusana, halihazırda Türkiye'de birçok önemli ortakla iş birliği içinde olduklarına işaret ederek, "Bu anlaşma Lassa'nın global gücüyle bizi tüm dünyadaki hayranlarımıza daha da yakınlaştıracak. Tüm branşlarımızı olumlu yönde etkileyecek ve takımımıza destek olacak bu anlaşmanın 'Bir Takımdan Fazlası' sloganımızla da örtüştüğüne inanıyoruz" yorumunu yaptı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş