KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve öğrenim kredisi başvuruları 28 Ekim 8 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilere kriterler doğrultusunda karşılıksız burs ile geri ödemeli öğrenim kredisi verecek. KYK burs ve öğrenim kredisi başvurusunda bulunan adaylar KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusunu sormaya başladı. Peki GSB KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.11.2020 19:00:31

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularını kabul etti. KYK öğrenim kredisi ve bur başvuruları 8 Kasım'a kadar e devlet üzerinden yapıldı. KYK burs ve öğrenim başvuru sonuçları adaylar tarafından merak edilirken, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından yapılan değerlendirme sonrası hangi adayın KYK bursu hangi adayın ise öğrenim kredisi alacağı açıklanacak.

GSB KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarına ilişkin tarih resmi olarak açıklanmadı. KYK öğrenim kredisi ve burs sonuçları 20 ile bir ay içerisinde açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuru sonuçları başvurulardan yaklaşık 1 ay sonra 16 Kasım'da açıklanmıştı.

KYK bursu ne kadar? KYK öğrenim kredisi ücreti

2020 KYK burs ücretleri üniversite öğrencileri 550 TL, yüksek lisans öğrencileri 1100 TL ve doktora öğrencileri 1600 TL almakta. 2021 yılına ilişkin KYK burs ve öğrenim kredisi ücretlerinde asgari ücret oranına göre zamlanması bekleniyor.

KYK burs-öğrenim kredisi sonuçları için tıklayın

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)