DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs kredi başvuru sonuçları ne zaman belli olur? KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK kredi başvurusu sonuçları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanacak. İşte KYK burs öğrenim kredisi sonuç sorgulama sayfası.

1 Yıl Önce
2020-11-06 21:02:26

Üniversite öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılı için KYK kredi ve burs başvurularını 28 Ekim- 8 Kasım Pazar günü saat 23:59'da kadar yapabilecekler. KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularında bulunacaklar KYK kredi ve burs başvurusunu e devlet üzerinden TC kimlik numarası ve e devlet şifresi üzerinden gerçekleştirecek. KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih GSB KYK tarafından henüz açıklanmadı. KYK burs sonuçlarının başvuru süresinin tamamlanmasından yaklaşım 20 gün sonra açıklanması bekleniyor.

kyk

KYK burs ve kredi başvurusu için tıklayın

KYK bursu ne kadar?

Burs/kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

KYK bursu geri ödeniyor mu?

KYK bursu almaya hak kazanan adaylara geri ödemesiz burs verilirken, KYK öğrenim kredisi çıkan öğrenciler ise okulu bitirdiklerinde KYK borç ödemesini gerçekleştirmekteler. Öğrenim süresinde kredi almaya hak kazanan öğrenciler KYK tarafından belirlenen ‘öncelikli burs verilecek öğrenciler' kapsamına girerse dilekçeyle kredilerini bursa dönüştürebilir.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş