SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAYEMEK TARİFLERİGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜRFOTOVİDEO

Kuzey Kore tehdit etti

Pyongyang yönetimi, ABD ile Güney Kore'nin ortak tatbikatından zarar görmesi halinde 'acımasız' saldırılar düzenleyeceği tehdidinde bulundu.

Kuzey Kore tehdit etti
14.03.2017 16:43:15

Kuzey Kore yönetimi, ülkenin egemenlik hakkının ABD ile Güney Kore'nin ortaklaşa düzenlediği askeri tatbikatta zarar görmesi durumunda "acımasız" saldırılar düzenleyeceğini bildirdi.

Pyongyang yönetimi resmi haber ajansı KCNA aracılığıyla yayımladığı açıklamada, ABD ile Güney Kore'nin ortaklaşa düzenlediği tatbikattan Kuzey Kore'nin rahatsızlık duyduğunu belirtti.

ABD'nin Kore yarımadası açıklarına savaş gemileri göndermesini "pervasız tertip" olarak niteleyen Kuzey Kore yönetimi açıklamada, "Kuzey Kore'nin egemenliği ve onuruna biraz da olsa zarar verirlerse Kuzey Kore ordusu karadan, havadan, denizden ve deniz altından acımasız saldırılar düzenleyecek." ifadesine yer verdi.

ABD donanmasına ait USS Carl Vinson uçak gemisi liderliğindeki gemiler Güney Kore ile ortak tatbikat yapmak için bölgede bulunuyor. ABD ve Güney Kore'nin ortak tatbikatı 1 Mart'ta başlamıştı.

Bu yılki tatbikat, Kuzey Kore'nin geçen ayki füze denemesi ve Seul'ün Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un üvey kardeşi Kim Jong-nam'ın 13 Şubat'ta Malezya'da öldürülmesi olayının arkasında Pyongyang yönetiminin olduğuna dair iddiaları yüzünden iki ülke arasında gerginliğin yükseldiği bir döneme rastladı.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Alperen / 06.05.2017 01:38:11
Iran gibi boş atıp dolu tutmaya çalışıyor. Tenis maçı izler gibi gozler bi oraya bi buraya giderken gozden kaçan amerika'a kafa tutan bir Taliban
Kürd / 15.03.2017 08:57:45
Kürtlere karşı batılı devletler Türkiye ile olunca onları seversiniz, ne zaman ki amerika Kürtlere destek vermeye başladı sırf bunun için düşman oldunuz. Buda gösteriyor ki dünyada Kürtlerin en büyük düşmanı Türkiye ve Türklerdir
kulak kuscu / 14.03.2017 21:25:05
ABD nin anladığı dilden konuşan bir ülke var dünyada. Kuzey Kore. ABD ye buralarda dolaşma çizerim façanı diyor. Helal sana Kuzey Kore arkandayız.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ