SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Kuveyt Türk ekonomiye destek paketiyle müşterilerinin yanında

Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden Kuveyt Türk,nakit akışı bozulan bireysel ve tüzel müşterileri için destek paketi açıkladı.

Kuveyt Türk ekonomiye destek paketiyle müşterilerinin yanında
25.3.2020 09:57:14

Yeni tip koronavirüs (Covid-19)salgınıyla ilgili alınan önlemler kapsamında çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve güvenliğini hiçbir şekilde riske atmadan hizmetlerini devam ettiren Kuveyt Türk, yaşanan süreçte nakit akışı bozulan bireysel ve tüzel müşterilerine yönelik destek paketi hazırladı.

Kuveyt Türk'ün bireysel ve tüzel müşterilerine destek olmak amacıyla aldığı kararlar şöyle:

 • Yeni tip koronavirüs salgınından etkilen sektörlerde faaliyet gösteren tüzel müşterilerin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde Nisan ayı sonuna kadar olan taksit ödemeleri, anapara ve kâr payı dâhil 3 ay ötelenebilecek.
 • Covid-19'dan etkilenen sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda çalışan veya bu sektörlerde müteşebbisolan bireysel müşterilerin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde konut, ihtiyaç ve araç finansmanınınNisan sonuna kadar olan taksit ödemeleri, anapara ve kâr payı dahil

3 ay ötelenebilecek.

 • Salgından etkilenen tüm müşterilerin ihtiyaç duyması veya talep etmesi halinde kredi kartı borçları 3 ay ötelenebilecek.
 • Salgından etkilenen sektörlerde bulunan tümsegmentlerdekimüşterilerin bugüne kadar kullandıkları finansman, ihtiyaç duymaları halinde -ödemesiz dönem dahil- mevcut vade yapısından daha uzun bir vadede yapılandırılması sağlanabilecek.
GÜNÜN ÖZETİ

      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR