Kuveyt'te terörle mücadele

Kuveyt'te terörle mücadele

13.07.2015 20:11:30
Kuveyt'te terörle mücadele için daimi komite kurulmasına karar verildiği bildirildi.

Kabineden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Abdullah el-Mubarek es-Sabah yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nun toplantısında "terörle mücadele etmek, terörün mali kaynaklarını kurutmak, radikalliğe son vermek ve farkındalık programlarını yoğunlaştırmak için daimi komite oluşturulmasına" karar verildiğini ifade etti.

Sabah, komite oluşturulmasının, terör olgusunun yayılarak toplumsal hayatı ve istikrarı olumsuz etkilemesinin sonucunda alınmış bir karar olduğunu belirtti ancak nasıl işleyeceği ve üyeleriyle ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.

Kuveyt'te 26 Haziran'da Şiilere ait İmam Sadık Camisi'nde intihar saldırısı düzenlenmişti. 27 kişinin hayatını kaybettiği ve 200'den fazla kişinin yaralandığı saldırıyı terör örgütü DAEŞ'in Suudi Arabistan kolu üstlenmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali

Senin sapık dediğin Şia'da kendini doğrulatmak için uydurulmuş hadislere sarılıyor. Sen den çok hadise sarılıyor. Zaten bütün sapmaların kaynağı zayıf ve uydurulmuş hadistir. Sahih hadisle uydurulmuşu/zayıfı adam gibi ayıklanmadıkça bizim dünyaya söyleyecek bir şeyimiz olmaz. Yeniden dirilmek istiyorsak mihenk taşımız Kur'an'ı tanıyacağız. Sonra sünneti Kur'an'a arz edeceğiz. Atalarımızın 'Kültür' olan tecrübesini dikkatli kullanacağız.