DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kutalmış Türkeş'ten Tuğrul Türkeş'e sitem!

Eski AK Parti Milletvekili Kutalmış Türkeş, Tuğrul Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesini yorumladı...

28.08.2015 06:27:40

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim hükümetinde yer alması için bakanlık önerisini kabul eden Tuğrul Türkeş'e kardeşi eski Ak Parti Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş'ten ilginç değerlendirme geldi. Kardeş Türkeş, “Hâlâ MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorken, MHP milletvekili olduğu halde PKK'nın bulunduğu bir hükümette yer alması beni şaşırttı” dedi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Kutalmış Türkeş, Tuğrul Türkeş'le uzun zamandan beri bir diyaloğunun olmadığını belirtirken, Ak Parti'nin bakanlık önerisini kabul etmesine şaşırdığını söyledi. Kutalmış Türkeş, “Hâlâ MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorken, MHP milletvekili olduğu halde PKK'nın bulunduğu bir hükümette yer alması herkesi şaşırttığı gibi beni de şaşırttı. Demek ki kendine göre bir gerekçesi bir açıklaması, bir nedeni, bir planı var. Tuğrul Türkeş AKP'ye geçmiş değil, sadece AKP'ye geçmiş gibi izlenim oldu” diye konuştu.

Türkeş, MHP'nin Tuğrul Türkeş'i disipline sevk etmesi konusunda ise “Türkeş'in oğlunun MHP içinde disipline sevk edilmesi de ayrıca üzücü bir olaydır” değerlendirmesinde bulundu.

Kutalmış Türkeş, MHP'de siyaset yapıp yapmayacağı konusunda da, “Neden olmasın, babamın partisi. Ama benim gizli bir gündemim yok. Bu yönde bir görüşmem de olmadı. Türkeş ismini kullandırtmadım, buna da izin vermem” dedi. Türkeş, Ak Parti'den ayrılma nedenlerinin herkes tarafından bilindiğini belirtirken, şunları kaydetti:

"SESSİZ KALAMAZDIM"

“Ben 2011 yılında Ak Parti'den milletvekili seçildim. Olayları, gelişmeleri herkes biliyor. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek dil ve tek Vatan gibi bir duyarlılıklarının olmadığını ve her şeyin aldatma ile sonuçlandığını gördüm. Kürt federasyonunun kurulması nihai plan. Bu rahatsızlığımı daha istifa etmeden dile getirdim. Cumhurbaşkanı örtülüğü ödeneği, MİT yasalarına oy vermedim. Açılım adı altında partide birçok kişinin bile bilmediği bir Oyun oynanıyordu. Sessiz kalamazdım.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hakan

Başbuğ'muz emin olsun yilanlrdan olmayacgz kacanlardan olmayacagz satanlardan olmayacgz yikilmiyacgz basaracagiz basaracagiz basaracagiz Türkeş adinin hakkini vermesini bekliyorum Başbuğ yillarca zindanlarda kaldi ama vazgecmedi babanin mirasina sahip cik

Omer

Sayin Kutalmis Turkes,Abiniz devlet adamligini gosterdi bu bir,MHP AKP yi HDP ile yalniz basina birakti bu iki, Ilk 4 Madde devam ediyor bu uc, Yanlis hesap Bagdat'tan doner bu da dort

Abc

neden acaba

gaziekntli

ben bir türküm ama türkün kürten, kürtün türkten üstün olmadıgına ancak üstünlük takvadadır tezine inan biriyim,bu mhp yöneticileri ve kendini milliyetci olarak tanımlayan, türkiyenin tek sahibi ve koruyucusu biziz diyen %16 oy almış 80 tane millet vekili çıkarmış geri kalan %84 seçmenin hiç önemi yok onlar yanlış düşünüyor mhp dogru düşünüyor,%16 oy almış mhp olmasa tr elden gidicek, mantıga bakın siz,hdp aynı şekilde,at gözlüklü bir bakış bu,ey mhp ve hdp çıkarın şu gözlükleride etrafınıza bakın özgün kütlenizi bir görün sizin dışınızda %87 bir kitle var sizin gibi düşünmeyen realistin olun

Görüş Bildir Bizimle Paylaş