Kuruluş Osman'ın sezan finalinde neler oldu?

ATV'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman sezon finaline izleyenlerini merak uyandıracak bir şekilde girmişti. Peki sezon finalinde neler oldu? Detaylar haberimizde..

06.10.2020 18:01:37

Sofia ve kara şövalyelerinin obaya yaptıkları baskını bertaraf etmek için giden Osman Bey pusuya düşer. Kayı Obası Alpleri ile ittifak yapan Osman Bey, Sofia'yı yenmek için kolları sıvar. Kulucuhisar'ı topraklarına katmak isteyen Osman Bey bir yana Yeşim Ceren Bozoğlu'nun canlandırdığı Hazal Hatun entrikalarına bir yenisini ekler.

Dündar Bey, aklını yitiren kızı Aygül'ü Kastamonu Seydihan'a iyileşmesi için gönderir. Durumdan haberdar olan Hazal Hatun adamlarından birine Aygül'ün ölüm emrini verir.

Yeni sezonda Hazal Hatun'un arzusunun gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği sorusu ise merak uyandırmaya devam ediyor.

Bamsı Bey tarafından obaya getiren yarası ağır olan Osman Bey'in durumu merak edilen bir diğer soru olarak karşımıza çıkıyor. Kardeşi Gündüz Bey tarafından Osman Bey'in ölüm haberinin duyurulması üzerine oba halkı ve Dündar Bey yasa boğulmuştur. Ölüm haberini kasten duyurulması için emir veren Osman Bey yeni planlar ile düşmanlarının karşısına çıkacaktır. Kutlama yapan Sofia ve tekfurların arasına dalan Osman Bey, Bamsı Bey, Gündüz Bey bu sefer daha iddialı gelirler. Sofia'ya ölüm tattırmak için yemin eden Osman Bey, Sofia'nın peşine düşer ve Sofia'yı derinden kılıçtan geçirir. Yeni sezonda Sofia'nın akıbeti merak edilen gelişmeler arasında yerini koruyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)