DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,8297 ₺

EURO

17,6133 ₺

ALTIN

977,37 ₺

BİST

2.469,70 ₺

Kurtulmuş'tan OHAL açıklaması!

Kurtulmuş, OHAL uygulamasını 40-45 gün içinde sonuç alıp bitirmeyi düşündüklerini söyledi.

6 Yıl Önce
2016-07-21 14:27:56

Gazete ve Televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL uygulamasını 40-45 gün içinde sonuç alıp bitirmeyi düşündüklerini söyledi.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin bir süre askıya alınacağını söyleyen Kurtulmuş, OHAL uygulaması sırasında "hak ve özgürlüklerle ilgili tek bir geri adım atılmayacağını" belirtti.

İSTİHBARAT ZAAFİYETİ

Gazetecilerin, darbe girişimi öncesinde istihbarat zaafiyeti ile ilgili sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, "Bu işin çok büyük zaafiyetler içerdiği görünüyor, bunlar ortaya çıkarılacak. Bir kısmı kişisel bir kısmı yapısal zaafiyetler" ifadesini kullandı.

TSK ENVANTERİNDE EKSİK VAR MI?

Kurtulmuş, "Şu an itibariyle tek bir askeri araç kayıp değil" dedi, ayrıca "Güneydoğu'daki planlı faaliyetler devam edecek" ifadelerini kullandı.

 

.

YORUMLAR (2)

ok

Devlette bagli kurumlar sirketler bilgiye ulasabilen non profit sirketlerde onem arz ediyor.

ok

Arac kayip olmamasi guzel. Fuze adetleri top bataryalari muhimmat depolari hepsi 3 defa kontrol edilse bille icimiz rahat degil... Ohal uzatilmasi gerekiyor 40 gun icinde yeterince bilgiye ve sahisa ulasilmaz nsa degiliz zaafiyetler hat boyunda! Asil onemli olan ozel sektor! Bu darbenin erken otmesi bazi uluslararasi veyahut bolge dengesini oynatacak projelerin gerceklesmesinin yakin oldugu icindir. Ozel sektorde ayni sekilde tasfiyeler gerceklesmesi lazim. Buda 40 gun icinde olmaz iki donem yapilsin devlet isleri Agir ohal milletin hissetig 40 gun. Arrti 45 gun ozel sektor!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş