DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Kürtlükten istifa ediyorum...'

'Kürt olmayı bir türlü beceremediğim gibi, büyük kadirşinaslık gösterip himaye eden Türk'lere, Araplara hatta Fars'lara bile layık olmayı da bir türlü beceremedim.'

4 Yıl Önce
2017-10-02 21:50:48

Doğru Haber Gazetesi yazarı Mehmet Gülsever, köşesinde kaleme aldığı yazıda, Kürt olmanın "ne kadar zor" olduğundan dem vuran bir yazı kaleme aldı. Gülsever, yazısının sonunda "Beni Kürdlükten çıkarın" dedi.

"Sayın 'Irk Atama Daire Başkanlığı'. Gördüğüm lüzum üzerine Kürd'lükten istifa ediyorum." diyerek yazısına başlayan Mehmet Gülsever, "Zira 'makbul' Kürd olmayı bir türlü beceremediğim gibi, büyük kadirşinaslık gösterip himaye eden Türk'lere, Araplara hatta Fars'lara bile layık olmayı da bir türlü beceremedim. Var olduğum günden beri gün yüzü görmedim. Aşağılanıp horlanmaktan, itilip kakılmaktan bıktım usandım." şeklinde devam etti. 

Mehmet Gülsever'in yazısı şöyle:

Sayın “Irk Atama Daire Başkanlığı”. Gördüğüm lüzum üzerine Kürd'lükten istifa ediyorum.

Zira “makbul” Kürd olmayı bir türlü beceremediğim gibi, büyük kadirşinaslık gösterip himaye eden Türk'lere, Araplara hatta Fars'lara bile layık olmayı da bir türlü beceremedim. Var olduğum günden beri gün yüzü görmedim. Aşağılanıp horlanmaktan, itilip kakılmaktan bıktım usandım.

Tarih boyunca onlarla iyi geçindim. Gönül koymasınlar diye bir iki teşebbüs hariç hiç devlet kurmadım. Kadimlik! zedelenmesin diye hep tebaa oldum. Hep kendi topraklarımda ama onların devletinde yaşadım. Onlar için savaştım. Onlar için öldüm. Ama hiç yaranamadım. Hep horlanıp dışlandım. Ben ne “ben” olabildim ne de “onlar”… Ne zaman şımarıklık yapıp bazı taleplerde bulundum, yediğim “nankörlük” şamarları, basılan “kafir”, “hain” damgalar beni kendime getirdi, haddimi bildirdi.

Herkese “devlet” dağıtıldığı zamanda benim “ümmet damarım” öyle kabardı ki, bana gelen bütün “ulus devlet” tekliflerini red ederek ulus devletlerin birer parçası olma fedakarlığında bulundum. Param parça olma pahasına… Ama “makbul Kürd” olamadım. Yaranamadım. Küffarlarına kıyam ettim. “Kafir”, “İngiliz işbirlikçisi” oldum. Sürüldüm, dövüldüm. Adımı bile aldılar benden. Ben “yok” hükmünde oldum. İyi bir Arap, Türk veya Fars olmayı denedim. Onu da çok gördüler. Ya da beceremedim. Adımı geri istedim, işbirlikçi, hain, Ermeni oldum. Hak etiğim cezayı aldım tabi. Kolum budandı, bacaklarım kırıldı, kafam yarıldı.

Öf ki nasıl öööfff! Kürd olmak ne zor iş be kardeşim.

Bir süreliğine Beynel menzileteyn (Kürd Türk arası bir şey) olarak kalayım dedim. Ama gah “qart” oldum gah “qurt”… Yine de bu densizliğim anlaşılmasın ve Müslümanlığıma halel gelmesin diye “köprü ayağında”, “merdiven altlarında” “fındık ve pamuk tarlalarında” terbiyeye muhtaç bir asi olduğumu bilerek mutlu olmaya çalıştım. Velinimetime minnet duymalıydım.

Israrla kardeşliğimiz zedelenmesin, olmayan ümmet parçalanmasın dedim. Ama ne kardeş olmayı ne de Ümmetin parçası olmayı beceremedim.

Ecnebilerin, ezilmişliğimizden yararlanarak ifsad ettikleri kimi dağa-bağa kaçan çocuklarımıza en büyük şamarı ben attığım halde yine “sahipler” büyük darbeyi bana attılar.

Olmuyor! Olmuyor! Olmuyor! Ne yapsam olmuyor, ne giysem yakışmıyor. Bana göre biçilen bir tek gömlek bulamadım şu dünyada. Çok zor Kürd olmak be Sayın Başkan!

Hiç hakkı olmayan hep ben. “Kafir”, “hain” "işbirlikçi”, “Siyonist”, “haçlı” damgası yemeden küçük bir hak talebinde bulunma becerisini gösteremeyen yine ben. Bazen bu kadim! kavimlerin bana bahşettikleri soluduğum havaya, yediğim ekmeğe, içtiğim suya bile ihanet ediyormuşum. Şöyle etrafıma bakıyorum, biraz Filistin'e, biraz Afganistan'a, biraz Bosna'ya, biraz Çeçenistan'a biraz Arakan'a özenme hadsizliğinde bulunayım diyorum. Hemen hadsizliğimi bildiren okkalı bir “zındık” damgası yiyerek uslanıyorum.

Yine azıcık başımı kaldırıp etrafıma baktığımda nerdeyse bütün millet, ideoloji ve inançların bir biriyle kanlı bıçaklı olduğunu görüyorum. “Herhalde benim bir soluklu nefes almamı fark etmezler bile” diyerek bir soluk almaya çalışırken bir de ne göreyim; bana karşı ne din, ne devlet ne de inanç ayrılığı… Tek cephede, ellerindeki bıçakları bana doğrultmuş üzerime yürüyorlar.

Benim işim çok zor be Sayın Heyet!

Ne “havam” var ne suyum ne de toprağım… Ne benim için kükreyecek bir Aslan; ne de ağlayacak bir Ana-vatan… Hem öksüz hem de yetimim ben sayın heyet! Nankör olduğum için Allah'a da isyan etmiş oluyormuşum. Rab'bimi de benden almaya çalışıyorlar. Herkese her şey helal ama bana gelince kitabın “en derin ve en ince” hükmüne göre haram. Bana attıkları her tokadı O'nun adına atıyorlar. Onlar çok torpilli be Sayın Heyet! Rab'bin emirlerine hepsinden çok uyduğum halde en “asi”, en “baği” hep ben oluyorum. Bu dünyada hayır yüzü görmediğim gibi beceriksizliğimden olsa gerek öbür dünyada da “yerin yok” diyorlar.

Her ne kadar Kitap'tan anladığım tersiyse de “kafası az çalışan” olarak benim söylediklerim muteber olacak değil ya!

Ben çok bahtsızım be Sayın Heyet! Her iki dünyada da kaybediyorum diyor kadim! kavimler.

Dostlarına da güvenerek halkının reyine başvuran en “ehven”, en “makbul” ve en “kardeş” Kürd'ü bile aç bırakmakla; tecritle tehdit ediyorlar. Haklılar ama! Meğer bu Barzani aslında siyonist'in, Haçlı'nın, işbirlikçinin ve devşirmenin en önde gideniymiş. En ehveni böyle ise varın siz düşünün diğer Kürd'leri.

Bu nedenle çok zor Kürd olmak çooook!

Kürd olmak çok ağır geliyor be Sayın Heyet. Ben artık taşıyamıyorum. Hem kürd hem kul olmayı, hem Kürd hem Müslüman olmayı beceremiyorum. Sade Kürd olmayı ise hiç beceremiyorum. Ne yaparsam yapayım, hangi aşağılık tavizi verirsem vereyim “makbul Kürd” olamıyorum. Zaten kendi isteğimle de Kürd olmadım. Hiç huzurum yok. Hiç mutlu olamadım. Hiç hamim olmadı. Hiç haklı olmadım. Hiç “iyi Müslüman” olamadım. Hiç millet olamadım. Hiç dilimde yazamadım. Ben beceriksizin tekiyim.

İşte bu sebeple Sayın Yüce Irk Atama Dairesi! Ben Kürd'lükten istifa ediyorum. Beni başka bir ırka atayın lütfen. Kıbrıs'ta, Kırgızistan'da, Türkmenistan'da, Azerbaycan'da, Kerkük'te yaşayan bir ırka yazın. Ya da Gazze, Şam, Tahran, Yemen, Grozni, Saraybosna, hatta Arakan'da yaşayan bir ırka atayın lütfen. Ama ne olursunuz beni Kürd'lükten alın.

Maazallah bağımsızlık, devlet isteme gibi daha büyük günah işlerim endişesi taşıyorum. Bu büyük günahları işlemeden ne olursunuz alelacele beni Kürd'lükten çıkarın.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (18)

Bu ne saçma yazı, ırk atama dairesi kim oluyor, Allahu Teala'dan başka kişinin hangi ırktan olacağını tayin eden mi var, güya edebiyat yapacağım diye Allahın takdirine mi karşı geliyorsunuz, bu işlerin şakası olur mu ayrıca birileri türkçülük yapıyor diye sizin de kürtçülük mü yapmanız gerekiyor? Şu an yapılan şey şudur: laiklikle beraber diğer halklar türkler, araplar vs ümmet kimliğinden ulus kimliğine geçtiler, kürtlerin uluslaşma süreci biraz gecikti din düşmanları onu tamamlama telaşında siz de bu uluslaşma denen dinsiz sürecin peşine takılmış gidiyorsunuz bakalım sonunuz ne olacak?

(devamı..)KÜRTLER İÇİNDE EN MÜFRİT VE SOSYALİST GRUP OLAN PKK DAHİ ULUS DEVLETİNE KARŞIDIR... NİTEKİM SON REFERANDUMDA BUNU İLAN ETTİLER..AMA KAÇ TANE TÜRK ULUS DEVLETİNE KARŞIDIR ?O AHMAKIN MANTIĞI İŞTE BÖYLE SORULAR DOĞURUR..BENCE İTHAM AHLAKINI BIRAKALIMARAPLAR KÜRTLER VE TÜRKLER MÜSLÜMANDIRLAR

Bazi yorumlardan,da anlaşıliyor ne kadar yerinde bir makale.

ortadoğu müslüman coğrafyasında ırkçılık,kavimcilik yapmak emperyalizmin taktiğidir...Emperyalistler kendi ülkelerini birleştirir,müslüman ülkeleri ise ayrıştırırlar...

israil bayrgiyla miting yapan kurtler.Kominist orgut kuran kurtler. Ateizmi ssavunan kurtler.suriyede amerika bayragiyla dolasan kurtler.ingilizlere usaklik yapan kurtler.amerika iraka daldirdiginda amerikalilarla muslumanlara bagdata saldiran kurtler.üç kisi yan yana geldimi diger tum milletlere artislik yapip irkcilik yapip irkciliga ugradigini soyliyende kurtler. Artik sizden neuzubillah ceken muslumanlar. Anladin sen onu ortadogunun en buyuk munafik irki kurtler.

KürTürk kardeştir ayrım yapan kalleştir.Kaderi bir olan aynı zamanda yazılışı dahi bir böyle olan bir millet gösterin bakalım.Var mı?yok

Alti ayda amerikaya iki sefer yapan turkler, israille silah anlasmasi yapan turkler, almanya istedigi silahlari vermiyor diye aylardir mizmizlanan turkler,suriyede sivil, halkin uzerine bomba yagdiran ruslarla kolkola olan turkler,cikari soz konusu olunca mazlum,musluman ilke, hukuk dinlemeyen turkler,kelimeyi sehadetin anlamini bilmeyip en musluman kesilen turkler ve bilimum trajikomik meselede olan turkler. Kisacasi teneke misali cok ses yapip bir turlu ritm tutturamayan turkler.Yinede genellemeyelim belkide vardir halen goren, hisseden, dusunen turkler!!

Ümmet parçalanıyor diyenler faşizm damarlarınızdaki asil kana! bulaşmış önce imanınızı ve insanlığınızı tetkid edin

Gerçekten cok güzel bir yazı tamda halimizi anlatıyor

son günlerde yaşadığım kızgınlığı en iyi ve en net ifade eden bir makale olmuş..güzel dostum diline sağlık...daha ne denir ki ...bu sözlerden gayri....

hani seni tanımasak bize bu yazıyı yutturacaksın..oğlum bırak dalga geçmeyi.sen hem kürt olduğun için çok memnunsun hemde dibine kadar irancı ve şia taraftarısın. senin lakabını bile biliyoruz be '' iranın gönüllü başkonsolosusun '' senin geçmiş yazıların senin ne olduğunu bal gibi ortaya koyuyor. sanki kürt devleti istemiyorda böyle bir yazı ele almış. sen kimi kandırdığını sanıyorsun..?? vermişler sizlere 10 bin tirajlık bir gzatenin köşesinde esip gürlüyorsun. ve sen o gazeteye hiç yakışmıyorsun. seni direk tahran gazetesine göndersinler.bu takiyye ile orda iyi iş yaparsın.

insanlar ALLAHIN nasip ettiği ırktan istifa edebiliyor mu..?? bu nasıl bir kafadır böyle..hiç birimiz ırkımızla doğarken tercih hakkımız yoktu.. dolayısıyla bu ALLA hın takdiridir.. öyle istifa ediyorum yada canım bu ırktan sıkıldı yada bu ırkın sorunları çok fazla artık ayrıldım deme hakkına sahip değildir. böyle saçma işlerle uğraşacağına gitsin ırkı için hayırlı işler yapsın.

Ümmet parçalanıyor diyenler faşizm damarlarınızdaki asil kana! bulaşmış önce imanınızı ve insanlığınızı tetkid edin

Kürtlükten istifa etsen ne olur.Kürtler insanlıktan istifa etmiş.ne kadar insanlık dışı iş varsa yapanlar Kürtler.olmaz ya siz böyle bir devlet falan kursanız birbirinizi kırarsıniz.siz ırkınızdan değilmi bebek katilleri,sizin ırkinızdan değil mi kahpece arkadan vurup kaçanlar.sehirlerimizi kirlettiniz,düşün yakamizdan.Ama mısak-ı milli sınırlarının dışında nereye giderseniz gidin.o sınurlara dokunmaya kalkan Siyonist uşakları na dünyayı dar ederiz

---1---1-1-'en buyuk munafik irki kurtler' DİYEN AHMAKTIR.KÜRTLER İÇİNDE BİRKAÇ BİNİ GEÇMEYEN ÖRGÜTÜN HATALARIYLA KOCA BİR MİLLETİ MÜNAFIKLIK İLE İTHAM ETMEK, AHİRETTE MİLYONLARLA DAVACI BULMAK DEMEKTİR.KÜRTLER DİNDARDIRLAR. ONLARIN CÜZİ BİR KISMINI DİNSİZLEŞTİRENLER UTANSIN..EĞER O AHMAKIN MANTIĞIYLA HAREKET EDERSEK 1920'Lİ TÜRKİYESİNE BAKIP TÜRKLERE NE AD VERECEĞİZ !BIRAKIN ÜMMETİ BÖLMEYİ !ÜMMETİ BÖLENLER IRKÇILARDIRŞU DA BİR GERÇEKTİR Kİ KÜRDLER EN AZ IRKÇILIK YAPAN KAVİMDİR...

Kürtdistan meselesinden öte,haçlının oyuncağı örgütlere karşılığı Kürtlüğe karşılık olarak almak,dansöz Barzani,Talabani ve PKK ya saldıranı Kürtlere saldırıyorlar demek ırkçılıktır.Batı dansözler üzerinden operasyon yapıyor. Siyaset yosması Talabani ve Barzaniye laf etmek niye Müslüman Kürdü gerer anlamadım.Bir başka boyutuda bölge halkına rağmen Arap ve Türkmenleri sürerek buraları Kürdistan diye yutturmaya çalışanlar kan davasını büyütmek isteyenlerdir,Bıraksan Musulu da yutacaklar ..Suriye sathında Haseke,resuleyn,munbic,Rakka Tel Abyadı kim Kürtdistan adıyla kime yedirilebilir.

Kalemine sağlık

Kalemine sağlık

Görüş Bildir Bizimle Paylaş