Kürtçe Kur'an-ı Kerim meali tükendi

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ilk etapta 10 bin adet bastığı Kürtçe Kur'an-ı Kerim meali tükendi.

27.05.2015 11:24:47

Diyanet İşleri Başkanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine, 20 bin adet Kürtçe Kur'an-ı Kerim meali daha basmaya karar verdi. 

Diyanet İşleri Başkanlığının bir ilki gerçekleştirerek yayınladığı Kürtçe Kur'an-ı Kerim meali, yoğun talep gördü ve tükendi. Başkanlık, ilk etapta 10 bin adet Kürtçe Kur'an-ı Kerim basmıştı. Kürtçe Kur'an-ı Kerim mealinin yeniden basılması yönünde hem vatandaşlardan hem de il ve ilçe müftülüklerinden gelen yoğun talep üzerine, 20 bin adet daha basılmasına karar verildi. 

Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman, AA muhabirine, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine gönderdikleri bütün Kürtçe Kur'an-ı Kerim meallerinin tükendiğini söyledi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yoğun ilgi üzerine 20 bin adet Kur'an-ı Kerim mealini daha basmaya karar verdiğini dile getiren Salman, "Çok kısa bir zaman içerisinde bölge halkı ile buluşacaktır" dedi. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki vatandaşların Kürtçe Kur'an-ı Kerim mealinin dilini çok sade ve anlaşılır bulduklarını anlatan Salman, vatandaşların memnuniyetini il ve ilçe müftülüklerine ilettiklerini kaydetti. 

Dr. Salman, vatandaşlardan gelen yeni talepler doğrultusunda Kürtçe mealin yeni baskılarının da yayınlanabileceğini belirtti. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

anti emperyalist

hem natonun hemde putinin içinde bulunduğu hat kesinlikle emperyalist ve zalim yapılardan oluşmakta. ikisinin bir birine girmesi dünyadaki çok şeyi değiştirir. insanımız bu olayları belkide çok önemsemiyordur. ama ukraynadan çıkacak savaşın sonuçları tüm dünyayı çok derinden etkiliyecektir. birinci dünya savaşından daha büyük bir etki yapacaktır.nükleer olurmu bilinmez ama kesinlikle çok kan dökülür.gariban ülkeler kendilerini bu savaştan uzak tutsunlar. özellikle türkiye.

insan

Seçim propagandası için saddam misali elinde kuran sallayan adamın propagandasını yapıyorsunuz.Bence utanç duymalısınız. Diyanetten önce bunu kendine bir görev olarak değerli insanlar zaten bu çeviriyi yapmışlardı. Ne yazıkki bunun çeyreği kadar medyada yer almadı.