DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3132 ₺

EURO

17,3818 ₺

ALTIN

973,91 ₺

BİST

2.391,05 ₺

Kürkçü: Erdoğan ve yeni ittifakı anlaştı

HDP Milletvekili Kürkçü, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dolmabahçe Mutabakatı ile ilgili yeni bir iddiada bulundu...

7 Yıl Önce
2016-04-27 00:02:14

Çözüm Süreci'nin en önemli ayaklarından olan Dolmabahçe Mutabakatı ile ilgili HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, kritik bir iddiada bulundu. Kürkçü, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni ittifakı Dolmabahçe'yi silmek için anlaştı" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Onursal Başkanı ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Ayşegül Doğan'ın sunduğu Gündem Müzakere programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ertuğrul Kürkçü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen pazar dile getirdiği “Dolmabahçe mutabakatı diye bir şey yok” ifadelerini değerlendirdi. Kürkçü, Erdoğan'ın HDP, MHP ve “Gülen Cemaati” arasında kaldıktan sonra bir seçim yaptığını söylerken, bu seçimin silahlı kuvvetler ve ultra-milliyetçi çevrelerle yapıldığına dikkat çekti. Kürkçü, Erdoğan'ın askerler, istihbaratçılar ve devletin derin unsurlarıyla yaptığı anlaşmadaki en önemli unsurun ise “Dolmabahçe mutabakatını” tarihten silmek olduğunu vurguladı. Ertuğrul Kürkçü, bu kapsamda 2014 yılında 15 bin kişinin öldürülmesini ve 300 bin kişinin yerinden edilmesini öngören Çöktürme Harekat Planı'nın hazırlandığını belirtirken, “planların icra saati geldiği an Erdoğan'ın masayı devirdiğini” de sözlerine ekledi. Kürkçü, Bölge'de yaşanan çatışmaların bu plan kapsamında anlaşılması gerektiğine işaret etti.

.

YORUMLAR (2)

cemal

o zaman planın parçalarından biri de sizsiniz plan hayata geçmesi için hendekleri , eyp leri silahlı kuvvetler koymadı, pkk ve sizin elemanlar koydu ,plan çerçevesinde rolünüzü iyi yapmışsınız.

yuksel

alooo.. 'çözüm Süreci'nin en önemli ayaklarından olan Dolmabahçe Mutabakatı ile ilgili ..' bu ne biçim bir haber metni?? sanki öyle bir mutabakat varmiş gibi bir dil/ifade.. amaciniz ne sizin??

Görüş Bildir Bizimle Paylaş