DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Küresel finansın nabzı İstanbul'da atacak

İstanbul Finans Zirvesi 8-9 Eylül'de İstanbul'da gerçekleşecek...

13.07.2015 15:25:20

AA'nın haberine göre, İstanbul Finans Zirvesi (Istanbul Finance Summit - IFS), 8-9 Eylül tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Altıncısı bu yıl 8-9 Eylül 2015 tarihlerinde Hilton Convention Center'da düzenlenecek olan İstanbul Finans Zirvesi'nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. 2010 yılından bugüne 35 ülkeden 173 konuşmacının yer aldığı ve 51 farklı ülkeden 5 binin üzerinde davetlinin katıldığı zirveye, geçen yıllarda olduğu gibi dünya ekonomisine yön veren pek çok karar alıcı, özel sektör temsilcisi ve akademisyen katılacak.

"Düşük Büyüme ve Düşük Faiz Ortamında Yol Almak" ana temasıyla yola çıkan bu yılki zirvede, "Düşük Büyüme ve Düşük Faiz Ortamında Para Politikası", "Düşük Gelirli Bir Dünyada Yatırım Bankacılığı ve Özel Sermaye", "Büyüme Finansmanı", "Endüstri ve Altyapı", "Düşük Büyüme" ve "Faiz Ortamında Finansal Merkezler" konularını masaya yatırılacak.

Geçen yıl 35 ülkeden bin 52 katılımcının iştiraki ile iki gün süresince İstanbul'da gerçekleştirilen zirveye, bu yıl ekonomi yönetimi başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başcı, diğer ülkelerden merkez bankası üst düzey yetkilileri, Dünya Bankası ve diğer kurum ve kuruluşlardan üst düzey yöneticiler, Casablanca Finance City Authority Üst Yöneticisi (CEO) Said İbrahimi, Almanya Frankfurt Finans Merkezi Başkanı Huberthus Vath, Yunanistan Black Sea Trade & Development Bank Başkanı İhsan Uğur Delikanlı gibi isimler katılacak.

Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul gibi birçok kurum ve bankanın katılım ve desteğiyle gerçekleştirilecek zirveye yerli ve yabancı siyasetçilerin de katılması hedefleniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mehmet OLGUN

Başka bir emrin var mı bayan ? Mecliste tanımadığın Türkiye'den mi istiyorsun bunları... Afedersiniz; 3 ün 1 i derler ama sen bu üçünden HİÇBİRİNİ alamazsın terörist sevici Zana.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş