DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru

7 Yıl Önce
2015-08-25 16:06:56
Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kurban Bayramı'nda 25 ülke ve 60 farklı bölgede kurban kesecek.

Dernekten yapılan açıklamada, geçen yıl yurtiçinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlediği kurban organizasyonlarıyla muhtaçların yüzünü güldüren Cansuyu Derneği'nin, bu yıl da mazlum ve yoksulları sevindireceği belirtildi.

Bağışçıların kurbanlarının kesiminin tek tek kayda alınacağı ve daha sonra görüntülerin internet sitesi üzerinden bağışçılara ulaştırılacağı ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Cansuyu Derneği, Kurban Bayramı'nda 25 ülke ve 60 bölgede kurban kesecek. Bu yıl ülke ve bölgelere göre kurban fiyatlarını göz önüne alarak 5 farklı kurban bedeli belirlendi. Buna göre kurban fiyatları Afrika'da 340, Asya'da 390, Çeçen kampları ve Balkanlar'da 550, Türkiye, Filistin kampları, Türkmen kampları ve Suriye kampları'nda 620, abluka altındaki Gazze'de ise 1000 lira olarak tespit edildi."

- Hazırlıklar tamamlandı

Açıklamada, derneğin hangi bölge ve ülkede ne kadar kesim yapacağının, mağduriyet ve muhtaçlık durumuna göre belirlendiği aktarıldı.

Kurban kesimi yapılacak bölge ve ülkelerdeki partner kurum ve kuruluşlarla irtibat kurarak hazırlıkların tamamlandığı ifade edilen açıklamada, "Kurbanlıklar, derneğin görevlendireceği kişiler tarafından satın alınarak Kurban Bayramı'nın 3. günü ikindi vaktine kadar belirlenen noktalarda kesilerek muhtaçlara et olarak dağıtılacak" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, kurbanlarını Cansuyu Derneği'ne bağışlamak isteyen yardımseverlerin, kurban bedellerini derneğin banka hesap numaralarına havale ya da "www.cansuyu.org.tr" internet adresinden kredi kartı yoluyla bağışlayabileceği vurgulandı.

Kurban bağışı yapmak isteyenlerin ayrıca kurban bedellerini makbuz karşılığı derneğin temsilciliklerine elden de teslim edebileceği kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş