Kur'an-ı Kerim hakkında “Bu Allah dili olabilir mi?” diyen Öztürk'e tepki!

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ile ilgili yaptığı konuşmada, Kur’an-ı Kerim ayetlerinden örnek vererek “Bu Allah’ın dili olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

02.12.2020 17:51:09

Kur'an-ı Kerim'e dil uzatan Öztürk'ün sözleri sosyal medyada geniş tepki topladı. Vatandaşlar, "Böyle bir adam fakültelerde gençlerimizi zehirliyor" diyerek Mustafa Öztürk'ün ihraç edilmesini istedi.

Sosyal medyada hakkında #MustafaÖztürkİhraçEdilsin etiketi açılan ilahiyatçı, daha önceki bazı konuşmaları nedeniyle de tepki toplamıştı.

Karar Gazetesi'nde de yazıları yayınlanan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim hakkında yaptığı konuşmada, tepki çeken sözler kullandı.

“Bu Allah dili olabilir mi?”

Öztürk'ün sözkonusu videoda şu ifadeleri kullandığı görüldü;

“National Geografic'te git, okyanusların diplerine bak. Kutuplara bak. Bir de Kur'an'da 23 sene Velid bin Muğire aşağı, As bin Vail yukarı deyip bütün kadrajını Hicaz, Taif, Medine'ye sıkıştırmış ve insanlığa son söyleyeceği sözün çapı oaradaki üç-beş tane lavuk müşrik. O müşrike Kur'an'da öyle küfürler var ki… Hem 'kel' hem 'fodul' ve 'piç' ifadesi kullanılıyor…” diyerek, “şeklinde konuşarak "Bu Allah dili olabilir mi? İnsani dil olamaz mı? Olabilir. Yanmış canı. Feverandır. Olabilir"

Prof. Şimşirgil: Cevap vermek için onun illa Fransız mı olması lazım

Sözkonusu videoyu sosyal medya hesabından paylaşan tarih alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prf. Dr. Ahmet Şimşirgil, Öztürk'ün konuşmasını eleştirerek şunları yazdı;

“Benim geçen sene Marmara İlahiyat Fakültesinde konferans vermeme mani olanlar, haşa Kuran-ı kerim Allah kelamı olamaz diyenlere ders verdiriyor...

"Ne günlere kaldık ey Gazi Hünkar..."

Şimşirgil, bir başka paylaşımında şöyle dedi:

“Kuran-ı kerime saldırana cevap vermek için onun illa Fransız mı olması lazım?

Bu şahıs Fakültede gençlerimizi zehirliyor, uyuyorsunuz!!!”

mustafa öztürk

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)