SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Kültürü sevmeyen Kütür Bakanı!

Kültürü sevmeyen Kütür Bakanı!

Rusya, yeni Kültür Bakanı’nı tartışıyor. 40 yaşındaki yeni Kültür Bakanı Olga Lyubimova’nın opera, bale, klasik müzik, tiyatro ve müze sevmediği ortaya çıktı.

Kültürü sevmeyen Kütür Bakanı!
24.1.2020 11:38:02

Rusya, yeni Kültür Bakanı'nı tartışıyor. Yeni kültür Bakanı Olga Lyubimova'nın opera, bale, klasik müzik, tiyatro ve müze sevmediği ortaya çıktı.

Rusya'nın 40 yaşındaki yeni Kültür Bakanı Olga Lyubimova sosyal medya bazı mesajlarını silmesi tartışma yarattı.

12 yıl önce, "Paris'e gidip Louvre müzesini görmediğini, klasik müzik ve tiyatro sevmediğini" yazan Lyubimova'nın, popüler blog servisi LiveJournal üzerinden yayın yapan blogundaki eski tarihli bazı mesajlarını sildiği ya da erişime kapadığı ortaya çıktı. Konu sosyal medyada büyük yankı meydana getirdi.

Konuyla ilgili bir haber yapan The Insider, bakanın silinen yazılarından bir kısmına Web  Archive üzerinden erişilebildiğini yazdı. Yeni kültür bakanı bir  yazıda "hiç de kültürlü bir insan olmadığını", opera, bale, klasik müzik, tiyatro ve müze sevmediğini söylüyor.

Söz konusu yazılarda Lyubimova'nın sivil topluma dair görüşleri de yer alıyor. Lyubimova bunlardan birinde "Eskiden mitinglere alkolikler giderdi, sonra mutsuzlar ve umutsuzlar gitmeye başladı" diyor.

Gazetecilik eğitimi gören ve kültür programlarına imza atan Lyubimova evli ve iki çocuk annesi. Son haberler üzerine "çiçeği burnunda bakan"dan henüz bir açıklama gelmedi. 

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR