DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:

7 Yıl Önce
2015-05-29 23:33:08
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 12 yıl önce vergilerin yüzde 86'sının faize gittiğini belirterek, "AK Parti iktidarında bu faiz oranı yatırıma gidiyor" dedi.

Çelik, Kadirli ilçesinde, AK Parti teşkilatı tarafından Şehit Mustafa Yağız Mahallesi'nde düzenlenen açık hava mitinginde, Türkiye'de seçime iki partinin girdiğini, birinin AK Parti, diğerinin ise "kaos ve eski Türkiye partisi" olduğunu söyledi.

Bakan Çelik, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimden koalisyon hükümetinin çıkması halinde Türkiye'nin ekonomik krizle karşılaşacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"AK Parti iktidarına en çok destek veren Osmaniye olmuştur. Faizler ve ilaç fiyatları düştü. Sağlık konusunda çağ atladık. Para bile olsa okullar açılırken ders kitapları bulunmuyordu. Artık devlet, ders kitapları ve tabletleri ücretsiz veriyor. Akıllı tahtaları yapıyoruz. Halk ve Ziraat Bankalarının faizi düştü. Enflasyon tek haneye düştü. 12 yıl evvel vergilerinizin yüzde 86'sı faize gidiyordu. Şimdi ise AK Parti iktidarında bu faiz oranı yatırıma gidiyor. Milletin çocukları ülkeyi yönetiyor."

Çelik, Türkiye'de seçime iki partinin girdiğini, bunlardan birinin AK Parti, diğerinin ise "eski Türkiye partisi" olduğunu ifade ederek, "Bu eski Türkiye partisinin üç tane genel başkanı var. Bu partiye sabahleyin Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık yapıyor, öğlen Devlet Bahçeli, öğleden sonra da Selahattin Demirtaş. Hepsinin ortak noktası Recep Tayyip Erdoğan'sız bir Türkiye, Ahmet Davutoğlu liderliğinde AK Parti'nin birinci olmadığı bir Türkiye. Bunun sonucu üç ay sonra Türkiye'nin çok büyük bir krizle baş başa olmasıdır. Üstelik bu sefer gelecek olan kriz, Allah korusun tabi bunlara hiçbir zaman bu millet yol vermez ama 2001 krizinden daha beter olur' diye konuştu.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal'ın da katıldığı mitingde Çelik, konuşmasının sonunda seçmenlerden AK Parti Osmaniye milletvekili adayı Mücahit Durmuşoğlu'na destek istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

seyit ali yılmaz

Abi kaynağınız ne peki?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş