DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,2818 ₺

EURO

17,6736 ₺

ALTIN

968,92 ₺

BİST

2.415,08 ₺

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı:

'Bu referandumun en önemli belirleyicisi aynı zamanda Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getirmek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle 5 yıllık istikrar dönemlerinin, 5 yıllık istikrarın garantisinin sağlanmasıdır, işin özü budur'- 'İstikrarın değerini, siyasi öngörülebilirliğin değerini en iyi kadınlarımız bilir'

6 Yıl Önce
2017-03-29 15:17:45
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Bu referandumun en önemli belirleyicisi aynı zamanda Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getirmek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile 5 yıllık istikrar dönemlerinin, 5 yıllık istikrarın garantisinin sağlanmasıdır, işin özü budur." dedi.

Avcı, Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Kadınlar Soruyor" konulu etkinlikte yaptığı konuşmada, 16 Nisan'da yapılacak referandumun en büyük hedeflerinden birinin Türkiye'de istikrarın muhafazası olduğunu söyledi.

İstikrar olmadığı, siyasette bir türbülansa girildiği zaman bundan en büyük zararı önce mutfağın gördüğünü ifade eden Bakan Avcı, şöyle konuştu:

"Onun için istikrarın değerini, siyasi öngörülebilirliğin değerini en iyi kadınlarımız bilir. Türkiye 15 yıldır istikrarlı bir hükümet tarafından idare ediliyor. Bu yeni düzenleme bu istikrarın garanti altına alınmasına yöneliktir. 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan belirsizliğin Türkiye'ye nelere mal olduğunu, hepimizin nasıl bir karamsarlık içine düştüğünü tüm Türkiye olarak ve o tarihte 7 Haziran seçimlerinde farklı oy kullananların bile 8 Haziran sabahı 'Keşke şu seçim yenilense de yeniden oy kullansak' dediklerini ve sonra çok şükür 1 Kasım'da tekrar her şey toparlanıp istikrarın yeniden geldiğini hatırlıyorsunuz. Bu referandumun en önemli belirleyicisi aynı zamanda Türkiye'de istikrarı kalıcı hale getirmek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile 5 yıllık istikrar dönemlerini 5 yıllık istikrarın garantisinin sağlanmasıdır, işin özü budur. Bunu da en iyi kadınlar bilir. Lütfen bunu komşularınıza, burada bulunmayan hanım kardeşlerimize tane, tane anlatınız. Bunun anlatılmasına ihtiyaç var."

- 'Türkiye'nin bu badireleri atlatması güçlü bir hükümet sistemiyle mümkün olabilir"

Eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan da Türkiye'nin bölgesinde yaşanan olayları herkesin gördüğünü belirterek, Suriye ve Irak'ta ciddi bir savaşın yaşandığını bildirdi.

Sınırların yeniden tanzim edilmeye çalışıldığına değinen Akdoğan, "Eskiden çaktırmadan bir düşmanlık yaparlardı, terör örgütlerini gözetir, kol kanat gererler, onlara yardım yataklık yaparlardı. Şimdi aleni bir şekilde hasmane bir tavır var. İşte bütün bu süreç içinde Türkiye'nin bu badireleri anlatabilmesi güçlü bir hükümet sistemiyle ancak mümkün olabilir." değerlendirmesinde bulundu. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş