DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Küçükçekmece'de temel atma töreni

Küçükçekmece'de temel atma töreni

26.05.2015 17:49:01
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece'ye bugüne kadar 1 milyar 962 milyon lira yatırım yaptıklarını bildirdi.

Küçükçekmece'de temel atma töreninde konuşan Topbaş, Fevzi Çakmak Mahallesi zeminaltı otoparkı ve pazar yerinin hayırlı olmasını diledi.

"Gemiyi yürüten kaptandır" anlayışının eskide kaldığını belirten Topbaş, herkesin aynı gemide olduğunu ve bu gemiyi kimsenin delme hakkı bulunmadığını söyledi.

Beraberce geleceğe yüründüğünü vurgulayan Topbaş, bu başarıların altında halkın olduğunu kaydetti. Topbaş, "Sizler tercihinizi bizden yana yaptınız ve biz de size hizmetkar olmanın gururunu yaşamaktayız" dedi.

Kadir Topbaş, ilçede geçmiş yönetimlerce planlı yerleşim yapılmadığı için yaşanan aksaklıkları düzeltmenin de kendilerine düştüğünü anlatarak, ilçeye yaptıkları yatırımın 1 milyar 962 milyon lira olduğunu bildirdi.

Bölgede yaşanan otopark sorununun ortadan kaldırılmayı amaçladıklarını ifade eden Topbaş, bu otoparkın katlarından bir ya da ikisinde semt pazarı kurulacağını aktardı.

Topbaş, "Artık yağmurda çamurda, kar kışta değil, bir alışveriş merkezine gider gibi haftanın bir günü, çöpü de burada temizlenecek olan hijyenik ve her türlü altyapısı olan bir pazar yerine de kavuşmuş olacağız. Yani çok maksatlı bir tesis ortaya koymakta olduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Dünyada sadece İstanbul'un değil, bütün büyükşehirlerin ciddi ulaşım sorunları yaşadığını kaydeden Topbaş, katılımcılara, "Sizler, ilçeye 3 ayrı yönden metro geleceğini hayal eder miydiniz? Hiç bahsedildi mi bugüne kadar? Kimse konuştu mu? Birileri konuşuyor, biz yapıyoruz" diye seslendi.

- "Her yerde metro, her yere metro"

Ulaşımda yaşanan birtakım sıkıntılar olduğunu anlatan Topbaş, 400 yeni otobüs alındığını, yetmezse 400 daha alınması konusunda gerekli talimatı verdiğini aktardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Her yerde metro, her yere metro" dediklerinin altını çizerek, yaptıkları metroların dünyanın en kaliteli, en modern ve en akıllı metroları olduğunu söyledi.

Geçmiş yönetimlerde nedeniyle yaşanan sıkıntıları İstanbulluların hep birlikte çektiğine değinen Topbaş, "Yeni petrol yatakları, madenler bulmadık. Nasıl oldu da bu kaynaklar ortaya çıkıyor? 'Geçmişte nereye gidiyordu, niye toplanmıyordu?' diye sormak lazım. Nasıl oluyordu da haftada bir gün suya razıydı millet? Su problemini çözdük" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin dünyadaki en etkin güçlerden biri olmasını yatırımlarla sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Topbaş, şu görüşleri dile getirdi:

"Yatırım olmadan işsizlik ortadan kalkmaz, üretim olmadan zenginlik olmaz. Bugüne kadar bunların her biri maalesef sanki bir kadermiş gibi kendiliğinden gelişen bir Türkiye düşünüldü. Ama bugün Türkiye artık hedeflerini doğru koymuş, İstanbul hedeflerini doğru koymuş, Küçükçekmece hedeflerini doğru koymuş. Neyi yapacağımızı biliyoruz. Size nasıl hizmet vereceğimizi, İstanbul'un, Küçükçekmece'nin yarınlarının ne olacağının farkındayız. Bizim aşkımızla sevdamızla yarışmaları mümkün değil."

Kadir Topbaş, töreni izleyenler arasından eşi için akülü tekerlekli sandalye isteyen bir kadına da "Doktor 'evet' diyorsa, gerekliyse verdim gitti" cevabını verdi.

Topbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımız 'Başkanlık' diyor ya işte bu. Notere gerek var mı? Söyledik hemen yerine getirilecek inşallah. Başkanlık da böyle, anında karar verirsiniz ve önünüze hiçbir engel düşmez" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, konuşmasının ardından tören alanındaki çocukları sahneye davet etti. Topbaş, çocuklarla birlikte butona basarak, yatırımların temelini attı.

Topbaş, daha sonra Küçükçekmece'deki Menekşe Deresi Çevre Düzenlemesi ve park yapımı temel atma törenine katıldı. Törenlere, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

aa

silap alıp sisiye sıkmassan askerini islamlaştırmassan başına bunlar gelir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş