SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Küçük İsmail 4 yıl sonra dedesine kavuştu!

IŞİD’e katılan babası ölünce, Irak’ta tek başına kalan, daha sonra Duhok'ta bir cezaevine konulduğu öğrenilen 12 yaşındaki İsmail'den haber geldi. Arabasını satıp Erbil'e giden dede İsmail Berişpek, hapse atılan torunuyla 4 yıl sonra görüştü.

Küçük İsmail 4 yıl sonra dedesine kavuştu!
14.09.2017 08:52:45

IŞİD'e katılan babası ölünce Irak'ta kalan daha sonra cezaevine konulan 12 yaşındaki İsmail'den haber geldi. Kurtarmak için Erbil'e giden dede İsmail Berişpek, kendisiyle aynı adı taşıyan torununa kavuştu. Berişpek, torunun sağlık durumunun iyi olduğunu, kendisinden yeni bir mavi bisiklet istediğini aktardı.

Gazete Habertürk'ten Zafer Samancı'nın haberine göre, küçük İsmail, 4 yıl önce kendisini IŞİD bölgesine götüren babasının çatışmada ölmesinin ardından yaklaşık 2 ay önce kaçarak peşmergeye sığınmıştı. Duhok'taki bir cezaevine konulduğu ortaya çıkan İsmail Berişperk dedesini arayarak yardım istedi. Dedesi de bunun üzerine torununu kurtarmak için otomobilini satıp 2 gün önce Erbil'e gitti. Erbil'de bir avukat tutan İsmail Berişpek, 4 yıl sonra torununu görünce gözyaşlarına hâkim olamadığını belirterek “O an dünyalar benim oldu. Cezaevi misafirhanesinde 1 saat görüştüm. 20 gün sonra torunumun mahkemeye çıkacağını söylediler. Sonra tekrar gelip onu alacağım. Sağlık durumu iyi” diye konuştu.

SENDEN ÜMİDİ KESMİŞTİM"

Torununun kendisine “Dede gelen giden yoktu. Senden de ümidimi kesmiştim. Bir hafta daha gelmeseydin kendime zarar verecektim” dediğini aktaran Berişpek, kendisini IŞİD'in bulunduğu bölgelere götüren babasına tepkili olduğunu söyledi. İsmail Berişpek “Bana ‘Allah onu öteki tarafta bildiği gibi etsin' dedi. Cebinde benim ve babaannesinin fotoğrafı vardı” dedi.

“Mavi bisikletini, etli ekmeği ve evimizi çok özlemiş” diyen Berişpek, “Ancak eski bisikletinin artık küçük olduğunu düşünüyor. Yeni bir mavi bisiklet almamı istedi” şeklinde konuştu. Torununun okuluna devam etmek istediğini ifade eden dede “Türkiye'de de mahkemeye çıkma korkusu var. Büyüyünce subay olmak istiyor. ‘Subay olunca ne kadar Türk, Kürt var hepsini IŞİD'ten kurtaracağım' diyor” ifadesini kullandı. Torun İsmail Berişpek'in önümüzdeki günlerde Konya'ya dönmesi bekleniyor.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR