DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Küba'da Müslümanlar mescide kavuştu

Küba’da ramazan ayında Müslümanların ibadetlerini yerine getirmeleri için bir mescit açıldı.

10.07.2015 12:39:18

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, Küba'da ramazan ayında Müslümanların ibadetlerini yerine getirmeleri için bir mescit açıldığını ve bu mescidin TDV'nin katkılarıyla Küba'ya yapılacak olan cami tamamlanana kadar açık olacağını açıkladı.

Küba'nın, Havana kentinde tarihi bir mekanı mescit için tahsis ettiğini belirten Palakoğlu, ramazan ayında buradaki Müslümanların ilk kez bir mekanda teravih ve cuma namazlarını kılabildiklerini söyledi.

Açılan mescit hakkında basın mensuplarına bilgi veren Palakoğlu, tahsis edilen bu mekanın 200 metrekare olduğunu ve Küba'da yapılması planlanan caminin açılışına kadar hizmet vereceğini açıkladı.

Palakoğlu, inşa edilecek caminin yer tahsis işleminin bittiğini, projelendirme ve teknik hazırlıklarla ilgili sürecin de başladığını kaydetti.

Küba'da yerli Müslümanların daha önce namaz kılabilecekleri bir mekanın olmadığını kaydeden Palakoğlu, sadece diplomatların gidebildiği eski müzenin içinde bir yerin bulunduğunu söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Zafer

İran devletine 'Direniş Ekseni' demek en basit tabirle cehaletin dibidir. İran Amerikaya karşı mı direnmiş? ABD ve İran Afganistanda da Irakta da rakip değil müttefiktiler. İran İsraile karşı mı direnmiş? İran hangi küresel emperyaliste tek kurşun atmış? Bilakis hepsiyle ya müttefik ya da söz dalaşıyla göz boyuyor. Peki İran Suriyede, Irakta, Yemen ve daha birçok bölgede kimleri katlediyor? Tabiki de Sünni müslümanları... Hem de bebeklere varana kadar. İranın sicili İsrailden de ABD den de, Ruslardan da daha temiz değil. Çünkü molla diktatoryası zalim ve batıni..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş