DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

KPSS tercihleri başladı

KPSS'ye giren memur adayları tercihlerini 1 Temmuz tarihine kadar yapabilecekler.

22.06.2015 12:55:37

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonların yer aldığı KPSS-2015/1 tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

ADAYLARDAN TERCİH ALINACAK

Buna göre, kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

KPSS-2015/1 tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak.

TERCİH SÜRESİ UZATILMAYACAK

Adayların tercihlerini, bugünden itibaren 1 Temmuz 2015'e kadar, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapmaları gerekiyor. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

MEZUN OLMASI ZORUNLU OLACAK

KPSS-2015/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin, ÖSYM'ye internetle gönderildiği gün itibarıyla sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunlu olacak. Tercihlerin internetle ÖSYM'ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacak.

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) adaya ait kayıt bilgilerinde yer alıyor. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede ÖSYM tarafından bu bilgiler kullanılacak. Adayların, ais.osym.gov.tr adresinden eğitim bilgilerini kontrol ederek tercihlerini yapmaları gerekiyor. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklar. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 2 Temmuz mesai saati bitiminde; ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 2 Temmuz'da saat 23.59'da sona erecek. Süresi içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

tuncer

Olur. Operasyonlar dursun. PKK nın barış sürecinde yolların altına döşediği bombalar bitti. Yenisinin döşenmesi için yeni fırsat verilmeli. sonra tekrar şehitler. dağlarda aldatılmış binlerce genç yeniden ölsün. Bu esnaf ve sanatkar kardeşler işin şakasında.PKK eylemsizlik kararından sonra gene şehit haberleri geliyor. bu nasıl eylemsizlik.Selocan katil devlet diye bağırıyor.bu nasıl barış isteği.Zana barış diyor.Ama Selocan oonu bağlar,diyor.Yaw bu derneklerde çok şakkacı.Herhalde dostlar alışverişte görsünler diye bu açıklamayı yapıyorlar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan