SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Koyunlar kurtlara karşı yürüdü

Lyon kentinde çiftçiler, bin 500 koyunu da alarak, kurt saldırılarını protesto etti.

Koyunlar kurtlara karşı yürüdü
12.10.2017 12:55:46

Lyon kentinde çiftçiler, geçen pazartesi yanlarına yaklaşık bin 500 koyunu da alarak, ülkenin güneyindeki Lyon kentinin merkezinde toplandı ve bölgede sayıları artan kurt saldırılarını protesto etti.

Fransız çiftçilerin, kurt saldırılarını protesto etmek için yanlarında getirdiği koyunlar, öğleden sonra şehrin en işlek caddelerinden birini işgal etti.

Sputnik'te yer alan haberde, protesto sırasında 1990'larda Fransa'ya geri dönen kurtların sayısının 360'lara vardığı yetkililere hatırlatıldı ve bunun kırsal hayatı tehdit ettiğini belirtildi.

Fransa'da rokfor peynirinin üretildiği Aveyron bölgesindeki koyunlar, otlanmak için serbestçe gezebiliyor. Rokfor peynirine kendine özgü tadının kounların özgürce otlanabilmesinden geldiği varsayılıyor.

www

Bu nedenle 800.000 kadar koyunun yaşadığı bölgede sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen kurtlar için kolay av teşkil ediyor.

AFP'ye konuşan hayvan yetiştiricisi François Giacobbi, Aveyron'u kurtlar için bir 'kiler' olarak tanımlıyor. Giacobbi'nin söylediğine gibi güçlü çoban köpekleri, elektrikli teller ve benzeri koruma yöntemleri de kurtlar karşısında yetersiz kalıyor.

eeeee


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR