DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Koru'dan AK Parti'ye 'erken seçim' uyarısı

AK Parti içinde 'erken seçim' isteyenlerin varlığına dikkat çeken Fehmi Koru, 'Halkın son tercihini, “milli irade”yi çöpe atma anlamına gelecek bir siyasi tavır, takınana zarar verir' diyerek AK Parti'ye de kritik bir mesaj verdi.

07.07.2015 12:44:46

Koru, 'AK Parti yönetiminin, 7 Haziran seçiminden sonra kendileri için en uygun formülün "seçimi yenilemek" olacağı kararına vardığı, koalisyon hükümetinin kurulacağı izlenimlerinin yanıltıcı olduğu, AK Parti'nin diğer partileri koalisyon söylentileriyle oyalayıp Anayasa'daki 45 günlük süreyi dolduracak ve seçimi tekrarlatacak olduğu'na ilişkin iddiaları topa tuttu.

Koru, parti içinde 'erken seçim'i savunanlara ve AK Parti'ye yakın bazı yazarların 'erken seçim' çağrısı yapmalarına karşı çıktığı yazısında, "Halk 2002 yılında oylarıyla AK Parti'yi tek başına iktidara taşıdığı gibi, her seçimde biraz daha artırarak, devletin idaresini 13 yıl boyunca yine ona bıraktı. Arada, AK Parti'nin istediği Anayasa değişikliklerine referandumda onay verdi aynı halk; AK Parti'nin aday olarak sunduğu Tayyip Erdoğan'ı ilk turda Cumhurbaşkanı seçeli de henüz bir yıl olmadı. Bütün o seçimlerde doğru ve bilinçli davrandığına inanıyoruz da, son seçimde mi halkın aklının çelindiğini ve yanlış yaptığını sanıyoruz? " diye eleştiride bulundu.

"KİMİN HESABIYSA YANLIŞ HESAP"

AK Parti yönetimi ve hatta doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan irtibatlandırılan bu iddialar hakkında "Kimin hesabıysa bu, yanlış bir hesap" diyen Koru, AK Parti'nin bugüne kadar en önem verdiği, ısrarla savunduğu kavramın “milli irade” kavramı olduğunu ve sandığın iradesine karşı çıkmayacaklarını belirtti.

"EKSTRA RİSK"

7 Haziran günü sandığa yansıyan sonucun “milli irade” olduğunu ve halkın bu tercihine saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Koru, "Sanki böyle bir irade yokmuş veya önemli değilmiş gibi davranmak, bunu göze alan parti için ekstra bir risktir." dedi.

"7 HAZİRAN BİR YOL KAZASI" MI?

"Partiye yakın kalemler arasında yenilenecek seçimde 7 Haziran'dan farklı bir sonuç çıkacağına dair iddiaya girenler" olduğunu da ekleyen Koru, bu yazarların "7 Haziran'ı bir yol kazası olarak gördüğünü, kasımda gidilecek bir seçime kadar kazanın etkilerinin giderileceğini düşündüklerini" belirterek, "aynı kalemlerin, 7 Haziran'a gidilen günlerde de, AK Parti'nin oy kaybına uğrayabileceği uyarılarında bulunanlara güldükleri"ni söyleyerek, ismini vermediği 'AK Parti'ye yakın' bu yazarları tutarsızlıkla eleştirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

cetin

bu kadar saçma yazılar yazmak zorunda mı bu arkadaş.. neye ve kime hizmet ettiğini anlamamaya başladım..muhalefet partilerinin bu kadar agresif ve saçma koşullar sunduğu bu ortamda olası seçimin şuçunu ak partiye yamamak neyin nesi..

Murat AKIN

Bu degerini yitirmis, miadini doldurmus, davadan uzak pragmatist gazteci, Ak-Parti ve Erdogan dusmanligini yapmacik ve sahte uyari yazilari ile devam ettiriyor. Oysa sayin Erdogan bu gazeteciye aklini kendine sakla demisti ama gorunen o ki, sagir ayaklarina yatip, ilerde soyledigi olumsuzluklar cikarsa, dememismiydim mutlulugunu ve sevincini yasamak istemesindendir. Tam da piskopatca bir tavir.

Erhan Arslan

FEHMİ KORU BOŞ KONUŞUYOR: KİME NEYE HİZMET ETTİĞİ BLLİ değil. Tavrı çok değişti eskiye nazaran .BU Beyeefendinin Sözlerini sarfı nazar etmek dinlememek gerek. MYENİDEN SEÇİM millet için kazanç olur. Bunu chp mhp li seçmen bile anladı.FEHMİ EFENDİ ANLAMADI?>bu ülkeyi yönetecek 1 iktidar vardı. şimdi yine 1 iktidar olması gerektiği açıktır.!,

ahmet

Sen ne diyorsan tersini yapmak lazım Koru efendi. Yazılarının kime hizmet ettiği belli.

faruk saban

Bence ciddiye almak lazım,Ak parti her türlü çareleri denemeli ve tam meşruiyet zeminde erken seçime gitmesi gerek, çünkü karşısında ki rakipler çok sinsi ve beş koldan içeriden ve dışarıdan çalışıp suçlu ilan etmeye çalışıyorlar,Suriye konusu,açılım konusu vs

ferdi

Sayın Koru, kendinizi tükettiniz. Lütfen aklınızı kendinize saklayınız.Kimden aldınız ise o aklı,onlara iade edin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş