SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Koronavirüs enfeksiyonundan korunmanın en iyi yolu

Koronavirüs enfeksiyonundan korunmanın en iyi yolu

İngiltere'de halk sağlığı artık el yapımı dezenfektanların bizi virüsten korumayacağını söyleyerek buna karşı uyarıyor. Bunun yerine, Ulusal Enfeksiyon Servisi Direktör Yardımcısı Dr. Nick Finn, insanları 20 saniye boyunca elleri sabun ve suyla temizlemeye devam etmeye çağırdı.

Koronavirüs enfeksiyonundan korunmanın en iyi yolu
12.3.2020 10:37:03

Çin'in Wuhan şehrinden ortaya çıkan ölümcül koronavirüsü, dünyaya hızla yayılırken; insanlar mümkün olduğunca daha fazla el dezenfektanı depolamaya, hatta aloe vera jeli ve alkol kullanarak kendilerini korumaya çalışıyorlar.

Ancak İngiltere'de halk sağlığı, artık el yapımı dezenfektanların bizi virüsten korumayacağını söyleyerek buna karşı uyarıyor.

Ulusal Enfeksiyon Servisi Direktör Yardımcısı Dr. Nick Finn, insanları 20 saniye boyunca elleri sabun ve suyla temizlemeye devam etmeye çağırarak, "Kendinizi koronavirüs enfeksiyonundan korumanın en iyi yolu, ellerinizi düzenli olarak sabun ve su ile yıkamaktır" dedi.

“Ev yapımı el dezenfektanlarının ellerini düzenli olarak sabun ve su ile yıkayabilen çoğu insan için gerekli değildir” diyen Sussex Üniversitesi'nden bir immünolog olan Dr. Gina Macoche de, ayrıca, ev yapımı bir el dezenfektanı kullanırken, özellikle kullanılan bileşenlerin konsantrasyonları bilinmediğinde, cilde de zarar verme olasılığı konusunda uyardı.

Kaynak: The Sun

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR