Koronavirüs aşısı nerede yapılıyor?

Koronavirüs aşısı nerede yapılıyor? Koronavirüs aşısı yaptıracak olan kişiler, aşıların nerede yapılacağını merak ediyor. Özellikle hasta, yaşlı ve bakım ihtiyacı olan kişilerin aşıyı nasıl olacağı araştırılıyor. Peki ama aşı nerede yapılacak? Aşı olmak isteyen fakat engelli olan veya evinden çıkamayan aşıyı nasıl yaptıracak? Aşı yapmak için eve geliyorlar mı? İşte detaylar..

23.01.2021 12:52:16

 Koronavirüs aşısı yaptıracak olan kişiler, aşıların nerede yapılacağını merak ediyor. Özellikle hasta, yaşlı ve bakım ihtiyacı olan kişilerin aşıyı nasıl olacağı araştırılıyor. Peki ama aşı nerede yapılacak?

Koronavirüs aşısı nerede yapılıyor?

COVID-19 aşıları,  öncelikli olarak Aile Sağlığı Merkezleri olmak üzere aşılama aşılama hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında yapılacaktır. Yaşlı bakımevleri, engelli rehabilitasyon merkezleri ve koruma evlerinde kalanlar ile hizmet sunanlara Toplum Sağlığı Merkezleri/İlçe Sağlık Müdürlükleri ekiplerince aşılama hizmeti verilecektir.

Evde sağlık hizmeti sistemine kayıtlı olan kişilerin aşılamaları, bu hizmeti veren ve aşı uygulamaya yetkili olan sağlık personeli tarafından yapılacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilen aşılar, aşılama hizmeti sunulan sağlık kuruluşlarında ücretsiz olarak uygulanacaktır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)