SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO
Koronanın uğramadığı tek Avrupa ülkesi

Koronanın uğramadığı tek Avrupa ülkesi

Ölümcül koronavirüsü birçok Avrupa ülkesini etkilerken, virüsün Avrupa’da uğramadığı tek ülke ise Karadağ. Tüm Avrupa’yı etkisi altına alan ve Çin’den sonra koronadan etkilenen ikinci ülke İtalya’ya sadece 280 km uzaklıkta.

Koronanın uğramadığı tek Avrupa ülkesi
16.3.2020 11:06:17

cf184e3a-745a-4876-98c5-f3db3fab74ac_16x9_1200x676

Avrupa hızla yayılan yeni tip ölümcül koronavirüs salgınının görülmediği tek ülke, Çin'den sonra virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan İtalya'ya komşu Karadağ…

Avrupa'daki halkın koronadan korunmak için birçok yolu vardır; bunların en önemlisi temel ihtiyaç maddeleri alarak evden dışarı çıkmamak ve ya da 13800 km'lik bir alana ve 650 binden az bir nüfusa sahip küçük bir ülkeye gitmek.

Çünkü bu ülke, Avrupa'da koronavirüsünün uğramadığı tek ülke Karadağ. Başkenti Podgorica ve nüfusu 150 bin.

Tüm Avrupa'yı etkisi altına alan ve Çin'den sonra koronadan etkilenen ikinci ülke İtalya'ya sadece 280 km uzaklıkta.

Adriyatik Denizine kıyısı olan Karadağ Cumhuriyeti, Sırbistan, Arnavutlu, Kosova, Hırvatistan ve Bosna-Hersek sınırları arasında sıkışmış dağlık, küçük bir ülke.

Genellikle yaz aylarında turistlerin ilgi gösterdiği, temiz havası ile ünlü fakir bir avrupa ülkesi. En büyük geliri ise turizim ve balıkçılık.

Koronavirüsü Avrupa'yı etkilerken, bugüne kadar korona vakasından ya da koroner septomlarından etkilenmiş hiçbir kimsenin Karadağ'daki hastanelere başvurmadığı öğrenildi.

Montenegro_shutterstock_1493205071-2-1080x675

TEDBİR AMAÇLI OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ

Avrupa kıtasında virüsün yayılmadığı tek ülke Karadağ'da da tedbirler alındı.  Karadağ Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele Ulusal Koordinasyon Başkanlığınca alınan tedbirlere göre, yabancı uyruklu vatandaşların girişlerine izin verilmeyecek, otel, kafe ve restoran gibi hizmet veren işletmeler kapatılacak.

Başbakan Yardımcısı Milutin Simovic, toplantının ardından yaptığı açıklamada, mağazaların 50 kişi, pazar ile alışveriş merkezlerinin 100 kişi sınırlamasına gideceğini belirterek, "Ülke olarak virüsün yayılmasını geciktirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İlk vaka tespit edildiğinde virüsün yayılmasını kontrol altına almak kolaylaşacak." diye konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR