SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Körfez ülkeleri, Ürdün’e, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı kabul etmesi için şantaj ve baskı yapıyor

Körfez ülkeleri, Ürdün’e, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı kabul etmesi için şantaj ve baskı yapıyor

Ürdünlü eski milletvekili olan Hind el Fayez, Ürdün Kralı II. Abdullah'ın Kuveyt dışındaki Körfez ülkelerinden anlaşmayı kabul etmesi için yoğun baskı altında olduğunu ancak; Ürdün halkının hiçbir tavizi kabul etmeyeceğini söyledi.

Körfez ülkeleri, Ürdün’e, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı kabul etmesi için şantaj ve baskı yapıyor
25.4.2019 13:11:57

ABD Başkanı Trump'ın, damadı Jared Kushner'e hazırlattığı ve Ramazan ayından sonra açıklanması beklenen, ‘Yüzyılın Anlaşması' planının kabul edilmesi için ABD ve İsrail yanlısı bazı Körfez ülkelerinin, Ürdün'e baskı ve şantaj yaptığı ortaya çıktı.

KRAL II. ABDULLAH'
ŞANTAJ VE BASKI!

Ürdünlü eski milletvekili olan Hind el Fayez, Ürdün Kralı II. Abdullah'ın Kuveyt dışındaki Körfez ülkelerinden anlaşmayı kabul etmesi için baskı altında olduğunu söyledi.
El Fayez, Shehab haber sitesi ile yaptığı özel bir röportajda, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), Amerikan planına soğuk bakan Ürdün Kralı II. Abdullah'a baskı ve şantaj yaptığını belirterek, bu ülkelerin Ürdün'e yaptığı yardımları durdurduğunu söyledi.
Ürdün halkının, Filistin davasına yönelik hiçbir taviz kabul etmeyeceğini, Kral'ın da Ürdün sokağının sesini dinleyeceğini belirterek, “Yüzyılın Anlaşması” planı senaryosunun kabul görmeyeceğini öne sürdü.

KRAL BASKILARI DOĞRULADI

Ürdün Kralı Abdullah II önceki gün yaptığı açıklamada, ekonomik kriz altındaki ülkesinin şantaj yapıldığını, ABD'nin işgal altındaki Kudüs şehrini "İsrail" in başkenti olarak görme kararını onaylamasını isteyen mesajlar aldığını söylemişti.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR