DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Köpekten korkan kişiye yapılan şaka davalık oldu

Köpekten korkan kişiye yapılan şaka davalık oldu

07.07.2015 14:01:37
Trabzon'da arkadaşına şaka yaparken köpeğinin arkadaşını ısırmasına sebep olduğu öne sürülen sanığın, 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Trabzon 5. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, mağdur Murat Kurt hazır bulundu. Sanık İbrahim Fidan ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada ifadesi alınan Kurt, olay günü Tabakhane semtinde esnaf arkadaşlarıyla otururken Fidan'ın köpeğiyle yanlarına geldiğini ifade etti.

Fidan'ın köpekten korktuğunu bildiğini, şaka yapmak isterken hareketlerinden etkilenen köpeğinin kendisine saldırdığını anlatan Kurt, "Fidan'ı önceden tanıyorum. Olay öncesi köpeğine sahip olması konusunda kendisini uyardım ama o şaka yapmaya devam etti. Bu sırada köpek bana saldırdı. Fidan kasıtlı olarak köpeği üzerime salmadı" dedi.

Kurt, olay günü köpeğin zincirli olmadığını, serbest olarak Fidan'ın yanında dolaştığını anlatarak, "Olay sonrası söz konusu köpek uyutuldu, şu an yaşamıyor. Fidan da köpeğini kasıtlı olarak üzerime salmadığı için kendisinden şikayetçi değilim" diye konuştu.

Duruşma, Fidan'ın ifadesinin alınması amacıyla ertelendi.

Davanın iddianamesinde, sanık İbrahim Fidan'ın "hayvanı tehlike yaratacak şekilde serbest bırakma" suçundan 6 aya kadar hapis ve adli para cezasına çarptırılması isteniyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş