DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Köpek leşlerini seçim bürosu önüne bıraktılar

Köpek leşlerini seçim bürosu önüne bıraktılar

7 Yıl Önce
2015-06-02 18:58:07
Eskişehir'de, Tepebaşı Belediyesi ekiplerinin hayvanları telef ettiğini ileri süren bir grup hayvansever, belediye başkanı Ahmet Ataç'ın partisi CHP'nin seçim bürosu önüne getirdikleri köpek leşleriyle protestoda bulundu.

Hoşnudiye Mahallesi Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi'ndeki CHP seçim bürosuna gelen hayvanseverler, yanlarındaki poşetten çıkardıkları 7 köpek yavrusu leşini yere bıraktı.

"Tepebaşı Belediyesi hayvan katlediyor" yazılı pankart açan hayvanseverler adına açıklama yapan Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Duygu Kurt, belediyenin hayvanları telef edip, açtıkları çukurlara gömdüğünü öne sürdü.

Hayvanseverler olarak, Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü'nün istifasını istediklerini belirten Kurt, "Açtıkları çukur yavru köpek ve kedilerle dolu, bir kısmını getirdik. Bize bunların yollarda ya da hastalıktan ölmüş oldukları söyleniyor, ancak hayvanların hiçbirinde bir şey yok. Zaten yavru köpeklerin, yavru kedilerin hepsini öldürmüşler" iddiasında bulundu.

- "(Biz öldürmüşüz) gibi lanse ediyorlar"

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvanları telef ettikleri yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Sokakta ve barınakta çeşitli hastalıklar ya da yollarda araçların çarpması sonucu telef olan hayvanlar olduğunu anlatan Selek, "Bu hayvanların açık alanda bulunmaması için Zincirlikuyu Mahallesi'nde belirlenen alana gömme işlemi yapıyoruz. Oradan telef olmuş hayvanları çıkartıp, 'Biz öldürmüşüz' gibi lanse ediyorlar. Türkiye'nin en iyi ekibi bizde. Bu özverili ekibin moralini de bozuyorlar. Biz kendilerini defalarca hayvan toplama işlemini izlemeye davet ettik, ancak olumlu cevap vermediler. Günlük hayvan ölümlerini liste şeklinde tutuyoruz. Bundan sonra bu listeyi onlarla da paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Mustafa Özkul

Agzına sağlık, eline sağlık bu kadar güzel cevap verilebilirdi ancak bu polemigi uzatmaya gerek yok değersizleri islam üzerinden değerini artırmamak gerekir diye güşünüyorum.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş