SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Konut kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi? Vakıfbank'tan müjde geldi!

Konut kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi? Vakıfbank kredi ve kart borcu olanlara müjde verdi. Koronavirüs salgını nedeniyle binlerce işletme ve çalışan zor günler geçiriyordu. Konut kredisi olanlar da konutu kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi diye araştırıyordu. Vakıfbank'tan konu ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Bankadan yapılan açıklamada '200 bin bireysel müşterimizin kredi, kredi kartı taksitlerini erteledik' denildi. Haberi alanlar konut kredileri ertelendi mi diye sormaya başladı.

Konut kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi? Vakıfbank'tan müjde geldi!
6.4.2020 13:16:07

Konut kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi? Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülmizde de ekonomik sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Ancak hükümet ve kamu kurumları bu skınıtları atlatacak önlemler paketlerini de hayata geçirşmeye başladı. Bunlara bir yenisini de Vakıfbank' ekledi. Vakıfbank'tan kredi ve kart borcu olanları sevindirecek bir açıklama geldi.

Konut kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi? Vakıfbank kredi ve kart borcu olanları sevindirecek bir karara imza attı. Koronavirüs salgını nedeniyle binlerce işletme ve çalışan zor günler geçiriyordu. Konut kredisi olanlar da konutu kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi diye araştırıyordu. Vakıfbank'tan konu ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Bankadan yapılan açıklamada "200 bin bireysel müşterimizin kredi, kredi kartı taksitlerini erteledik" denildi. Haberi alanlar konut kredileri ertelendi mi diye sormaya başladı.

Konut kredisi taksit ödemeleri ertelendi mi?

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, "Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65 bin müşterimizin 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledik. 200 bin bireysel müşterimizin 11 milyar liralık kredi, kredi kartı taksitlerini erteledik" dedi.

KOBİ'lerin 14.5 milyar lira kredisi ötelendi

Üstünsalih ayrıca, "KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte 19 bin müşterimizin 14,5 milyar lira tutarındaki kredisini öteledik" açıklamasını yaptı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR