DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kocaeli'deki otomotiv işçilerinin eylemi

Kocaeli'deki otomotiv işçilerinin eylemi

27.05.2015 17:12:12
Kocaeli'de Ford Otosan işçilerinin ücretlerinin artırılması talebiyle başlattıkları eylem sürüyor.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu, Doç. Dr. Aziz Çelik, Doç. Dr. Aynur Özuğurlu ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Koçak, Ford Otosan Gölcük Fabrikası yakınındaki tır parkında kurdukları çadırda bekleyen işçileri ziyaret ederek, eyleme verdikleri desteği açıkladı.

Akademisyenler, ziyaretin ardından teknik konularda bilgi vermek için işçi temsilcileriyle de bir araya geldi.

Öte yandan, yağışlı hava nedeniyle naylonlarla kapattıkları oturma alanlarında vakitlerini çay içerek ve sohbet ederek geçiren işçiler, fabrikadaki yetkili sendikadan ve aldıkları ücretlerden şikayet ediyor.

Yemek ihtiyaçlarını daha çok evden getirdikleri erzakla karşılayan işçilere, eyleme destek için gelenler de kumanya getiriyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

Mahmut Berzenci gibi Kürtler cok onurlu bir mücadele vermislerdir. Al sana Mustafa Barzani, ismail Simko, Abdurrahman Qasimlo, Ihsan Nuri Paşa, Şeyh Sait ve diger Kürt buyükleri. Efendilerimiz dedigin somurgeciler zamaninda size silah ve para destegi saglayarak size uzun sure efendilik yaptilar ve halen yapiyorlar. O cok ovündüğun uyduruk resmi tarihi ise bagimsiz kaynaklardan okursan utanirsin yüzun kizarir. Cunku sayacagin o isimler sadece beyliklerden ibarettir ve bircogu da Acemlere ait devletlerdir. Bir kismi zaten Turk olmayan milletlerdir. Uyduruk bir tarihle hamaset yapma.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş