DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kocaeli'deki fabrika yangını

Kocaeli'deki fabrika yangını

19.06.2015 14:19:59
Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde, petrokimya fabrikasında çıkan ve otomotiv yan sanayi üretim fabrikasına sıçrayan yangından kaynaklanan atıkların denize ulaşmaması için dereye bariyer kuruldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, sabaha karşı yeni Gölcük yolundaki petrokimya fabrikasında başlayan yangına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği belirtildi.

Yangın sonrası ortaya çıkan petrokimya atıkların bölgeden geçen Kiraz Deresi'ne aktığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Atıkların dere yoluyla İzmit Körfezi'ne ulaşmasını engellemek amacıyla duruma müdahale edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı ekipleri sabah erken saatlerde dereye bariyer kurdu. Ekipler, dereye gerilen bariyerler, pet ve sosis gibi ekipmanlarla önlem aldı. Su yüzündeki petrokimya atıkları bariyerde biriktirilerek pet ve sosislerle emilmesi sağlandı. Böylece su yüzeyinin de temizlenmesi temin edildi."

Kullar Vezirçiftliği mevkisinde, kimyevi maddelerin bulunduğu fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek otomotiv yan sanayi üretim fabrikasına sıçramıştı. Yangın, fabrika bünyesindeki itfaiye ekiplerinin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile çevre ilçelerden gelen çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle kontrol altına alınmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MAHMUT

ya Allah aşkına iki de bir sizi ve Timeturk sitesini bekliyorum Bu olay nasıl haber edilmez diye?Müslümanların doğudaki durumu budur.Neden gündem etmezsiniz...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş