Kocaeli'deki 'çöp kokusu' eylemi

Kocaeli'deki 'çöp kokusu' eylemi

11.07.2015 15:45:25
İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ (İZAYDAŞ) Genel Müdürü Muhammet Saraç, vatandaşların kokusundan şikayetçi olduğu depolama alanındaki atıklarla ilgili gerekli tedbirleri almaya çalıştıklarını bildirdi.

İZAYDAŞ'a ait depolama tesisi çevresinde yaşayan mahalle sakinlerinin dünkü eylemine ilişkin yazılı açıklama yapan Saraç, sıcak yaz günlerinde açığa çıkan çöp kokusunu en aza indirmek için büyük gayret gösterdiklerini belirtti.

Muhammet Saraç, evsel atık depolama sahasının 1,5-2 yıllık ömrü kaldığını aktardığı açıklamasında, şunları kaydetti:

"Biz ne kadar çaba göstersek de çok sıcak havalarda bazı rahatsızlıklar olabilir. Bunun sağlıkla ilgili herhangi bir problemi yoktur, elbette konforla ilgili sıkıntısı vardır. Mümkün olduğu kadar tedbirlerimizi alıyoruz ve elimizden geldiği kadar kokunun dışarı taşmasını önlemeye çalışıyoruz. Oluşan kokuyu bertaraf etmek üzere kokusuzlaştırma ünitesini de çalıştırıyoruz."

Dilovası ilçesi İstiklal Mahallesi Çerkeşli yolu üzerinde yer alan İZAYDAŞ'a ait çöp depolama tesisi çevresinde yaşayan mahalle sakinleri dün eylem yapmış, tesisin yolunu kapatarak, çöp araçlarının buraya girmesini engellemişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ali candan

Önce vatandaşlıktan çıkarıp hemen ardından sınır dışı etmeli. Beğenmediğiniz yerde sizi zorla tutan yok. Hatta gidip pkk nın saflarına katılsalar daha inandırıcı olurlar tabi yerse.