Kocaeli'de işçi eylemi

Kocaeli'de işçi eylemi

27.05.2015 19:25:06
Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Arçelik-LG Fabrikasının işçileri, ücretlerinin artırılması ve Türk Metal Sendikasının fabrikadan ayrılması talebiyle eylem yaptı.

Sultanorhan Mahallesi Kışla Caddesi'nde toplanan işçiler, Türk Metal Sendikası aleyhinde slogan attı. "Türk Metal istifa" yazılı dövizler taşıyan gruptakiler, Kent Meydanı'na yürüdü.

Burada işçiler adına açıklama yapan Hüseyin Tohumcu, otomotiv sektöründe başlayan eylemlerin çok sayıda sektöre yayıldığını söyledi.

İşçiler olarak fazla bir şey istemedikleri ifade eden Tohumcu, "Yıllardır sırtımızda bize kambur olan Türk Metal Sendikasından bugün itibarıyla işçi arkadaşlarımızla kurtulmuş bulunuyoruz. Bugün bizim bayramımızdır. Bu direnişe katkısı olan herkese ayrı ayrı selamlarımızı iletiyoruz. Bu bizimle devam edecek. Bu dalga büyüyerek devam edecektir. 3 bin 500 civarında istifa söz konusudur" ifadesini kullandı.

Gruptakiler açıklamanın ardından dağıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kürdistan

Ha iste ben de sana onu anlatmaya calisiyorum. Kurtlerle turkler dusman degil diyorum. Ama bak beni anlamamissin. Hlen okullarda anadilimiz yasak ve buna asimilasyon denilir. Yasin Borunun yaninda 60 kisi daha oldu ve hepsi Kurttu yapanlari lanetliyorum. Sen de Roboskiyi ve Ceylan Onkol ve benzeri yuzlerce olayi lanetliyor musun. 6000 yildir Kurtlerin uyumasi ne demek.kastin devlet kurmaksa medler mitanniler mervaniler eyyubiler huriler gutiler hep Kurt devletleri. Özerklik yada bagimsizlik o Kurtlerin bilecegi birsey. Sahip oldugun haklara Kurtler de sahip olacaksa niye bagimsizlik istesinler