DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

KOBİ'ler bu krediyle nefes alacak

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, KOBİ'lere Nefes Kredisi Projesi'nin hayata geçtiğini, KSO üyelerinin de krediden yararlanabileceklerini söyledi.

5 Yıl Önce
2016-12-07 09:44:15
Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, KOBİ'lere Nefes Kredisi Projesi'nin hayata geçtiğini, KSO üyelerinin de krediden yararlanabileceklerini söyledi.

Nefes Kredisi hakkında bilgi veren KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, "KOBİ'lerin finansman sorununa çözüm bulmak için reel sektör ile finans sektörü el ele verdi ve ortak bir çalışma yaptı. Şu anda yüzde 15 ile yüzde 18 arasında çok yüksek oranlarda kredi kullanarak faiz yükü altında ezilen KOBİ'lerimiz, Nefes Kredisi ile aylık yüzde 0.83, yıllık yüzde 9.90 oranlarıyla kredi kullanabilecek. Ayrıca KOBİ'lerimizin teminat ihtiyacının yüzde 85'ini de hazinemizin desteği ile Kredi Garanti Fonu sağlayacak" dedi.

Kredi nasıl kullanılacak?

Konya Sanayi Odası'nın da projede yer aldığını, Nefes Kredisi kapsamında üyelerine yaklaşık 8.5 milyon TL kredi kullandıracağını hatırlatan Kütükcü, "Oda olarak 500 bin TL destekle projede yer aldık. Dolayısıyla üyelerimize TOBB'un ve odamızın oluşturduğu kaynaktan toplamda yaklaşık olarak 8.5 milyon TL kredi kullandırabileceğiz. Üyelerimizin 50 bin TL ile 150 bin TL arasında 12 ay vadeyle kullanabilecekleri bu destekten yararlanmak için öncelikle Pazartesi gününden sonra odamıza gelerek Oda Kayıt Sureti almaları, ardından krediyi kullanabilecekleri proje ortağı bankalar olan Ziraat Bankası veya Denizbank'a başvuruda bulunmaları yeterli" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş