DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Koalisyonu nasıl içlerine sindirecekler?'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran seçimleriyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

27.05.2015 13:47:34

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Tut ki AK Parti iktidar olamadı, ne olacak, nasıl olacak? Türkiye'ye bir iktidar lazım değil mi? CHP, MHP koalisyon yapacak, yetmiyor. Hadi kendi hesaplarına göre HDP'yi de yanlarına koydular. MHP'li arkadaşlarımız HDP ile koalisyonu nasıl içlerine sindirecekler, aynı şekilde CHP'li arkadaşlar MHP ve HDP ile koalisyonu nasıl içlerine sindirecekler" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere memleketi Ordu'da bulunan Kurtulmuş, patisinin Kumru İlçe Başkanlığı tarafından Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıya katıldı.

Konuşmasına her seçim döneminde kendilerinden desteklerini esirgemeyen Kumru halkına teşekkür ederek başlayan Kurtulmuş, aynı desteği 7 Haziran seçimlerimde de beklediklerini söyledi.

Türkiye'de muhalefet partilerinin AK Parti'nin tek başına iktidar olmaması için gayret gösterdiğini dile getiren Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 35 oy hedefini anımsattı.

"CHP, MHP VE HDP NASIL KOALİSYON KURACAK?"

Kurtulmuş, CHP başta olmak üzere diğer partilerin seçim sürecinde vatandaşa tek başına iktidar olma vaadinde bulunmadıklarını kaydederek, "Tut ki AK Parti iktidar olamadı, ne olacak, nasıl olacak? Türkiye'ye bir iktidar lazım, değil mi? CHP, MHP koalisyon yapacak, yetmiyor. Hadi kendi hesaplarına göre HDP'yi de yanlarına koydular. MHP'li arkadaşlarımız HDP ile koalisyonu nasıl içlerine sindirecekler, aynı şekilde CHP'li arkadaşlar MHP ve HDP ile koalisyonu nasıl içlerine sindirecekler" diye konuştu.

"ALİ CENGİZ OYUNLARI SERGİLENİYOR"

Daha önce bu koalisyonu gördüklerini dile getiren Kurtulmuş, "28 Şubat'ta aman şu Refah-Yol Hükümeti gitsin, neden gitsin? Refah-Yol Hükümeti seçkinlere, kasaları parayla dolu olanlara, efendim ülkenin kaynaklarını sömürenlere çalışmadığı için Refah Yol hükümeti gitsin. Götürdüler, halkın oylarıyla değil Ali Cengiz oyunlarıyla götürdüler. Tankları sokaklara çıkararak, Meclis'e baskı kurarak götürdüler" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş